Nowa wersja forum
Re: Nowa wersja forum
Również u góry w menu "Więcej" jest "twoje posty", a i w wyszukiwajce można wejść w opcje bardziej zaawansowane i wybrać wyszukiwanie słów kluczowych wedle postów autora.
Re: Nowa wersja forum
He..he..
faktycznie, musiałem być nieźle wykończony, że nie potrafiłem tej opcji znaleźć.

Arduino to za mało, tak naprawdę na ELPORTALu i w EDW musiałby ruszyć z kopyta tematyka Raspberry PI i wykorzystania tych dwóch platform w duecie. I to już, a nie za rok czy dwa, kiedy będzie po zawodach. Co prawda jest projekt Infinity związany z automatyką domową, ale tak naprawdę to jest tylko wspomnień czar. Dziś tego już nikt tak nie robi. Dziś bierze się Raspberry PI + moduły I/O, stawia się to na Domiotowiczu, i tyle w temacie. Budowanie serwera www, na własnej płycie to podejście z przed 5 Lat i tak na moje oko tyle ma projekt Infinity.
Re: Nowa wersja forum
W EP planowany jest kurs RPi dla zupełnie zielonych. Listy do redakcji z pewnością przyspieszyłyby pojawienie się kursu.
To zależy. Jak wystarczy proste WWW czy samo UDP do komunikacji, to z powodzeniem wykorzystuję STM32F107+DP83848CVV, kiedyś AVR+ENC28J60. Czasem używam ESP8266/32. Jeśli jednak strony mają być rozbudowane, operacja na dużych bazach danych robię to na RPi a czasem w duecie RPi i STM32. RPi nie radzi sobie czasem z prostymi rzeczami, jak np led WS2812. Jeśli ich się używa trzeba wyłączyć dźwięk. 1-Wire też chodzi kulawo. Interfejsów komunikacyjnych mało (najczęściej po jednym UART, I2C, SPI). Zaletą RPi, poza ETH, jest obsługa USB. Nie ma problemu z np drukarką, co dla mikrokontrolera (uC) jest problemem. Obsługa różnych systemów plików jest bezproblemowa, na uC w zasadzie tylko FAT32.
RPi + ARM to niezły duet, chyba, że istotny jest pobór prądu.