Pspice - limit 64 węzłów, jak sobie z tym poradzić?

Czyli dyskusje na temat programów takich jak OrCad, Protel, CircuitMaker, Autotrax, Kicad itp.
ODPOWIEDZ
polak27
Użytkownik

Pspice - limit 64 węzłów, jak sobie z tym poradzić?

Post autor: polak27 » 21 gru 2012, 16:52

Ostatnio zorientowałem się, iż pspice ma limit 64 węzłów. Z tego co zdołałem sam odkryć każdy wzmacniacz operacyjny pochłania chyba kilkanaście, gdyż wstawiłem 5, połączyłem w najprostsze układy wtórników i wyrzucił ów błąd 64 węzłów. Właściwie nieco bardziej skomplikowany układ i program staje się bezużyteczny :( Pełna wersja to 3000zł około i do zabaw domowych kupno jego jest raczej grubą przesadą. Sciągnąłem LT Spice i zastanawiam się czy w razie większego układu "uniesie" go. A może są jeszcze inne dobre programy mogące symulować większe układy? Prosiłbym o jakieś rady.

Jony130
Moderator

Post autor: Jony130 » 21 gru 2012, 17:03

LTspice da radę bez problemu. A jak nie to podziel ukąłd na mnisze układu.

polak27
Użytkownik

Post autor: polak27 » 23 gru 2012, 11:54

Nie chcę zaczynać niepotrzebnie nowego wątku więc napiszę tutaj.

Zacząłem uczyć się eagle. I jak to na początku bywa pojawia się sporo pytań. Np. w jaki sposób wyszukiwać pewne elementy. Tzn. chodzi mi o takie mniej popularne jak np. jakieś złącza. Czy może jest jakiś prosty sposób np. w oznaczeniach w datasheetach, które będą odpowiadały w eaglu czemuś podobnemu?
Obecnie szukam koszyka na baterie, może akurat ktoś wie jak to może się nazywać?

michj
-

Post autor: michj » 23 gru 2012, 13:13

Można poszukać za pomocą wyszukiwarki przy wybieraniu elementu do dodania, wpisując jakieś oznaczenia. Koszyk na baterie próbowałem poszukać, ale też nie wiem jak to znaleźć :sad: Jednak on jest pewnie pod jakąś nazwą dostępny.

Awatar użytkownika
Ertew
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Ertew » 23 gru 2012, 16:43

:arrow: polak27, ja jednak proponuję założyć osobny temat, będzie przejrzyściej.

W eaglu elementy są poukrywane pod różnymi nazwami, bez słownika synonimów ciężko znaleźć potrzebny element.
Podstawa to wywalenie zbędnych bibliotek, np. całą rodzina FPGA czy złącza kart przemysłowych nie są Ci teraz potrzebne i bez pełnej wersji (brak ograniczeń rozmiaru płytki) raczej z nich nie skorzystasz.
Później warto przejrzeć każdą kategorię, większość elementów znajduje się w dziwnych bibliotekach i pod dziwnymi nazwami ale idzie się w tym połapać.

W ostateczności suwmiarka w dłoń i od zera rysujesz nowy element w prywatnej bibliotece. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne i da się zrobić to dość dokładnie.

Awatar użytkownika
KrzysiekK
Użytkownik

Post autor: KrzysiekK » 23 gru 2012, 22:36

polak27 pisze:Nie chcę zaczynać niepotrzebnie nowego wątku więc napiszę tutaj.

Zacząłem uczyć się eagle. I jak to na początku bywa pojawia się sporo pytań. Np. w jaki sposób wyszukiwać pewne elementy. Tzn. chodzi mi o takie mniej popularne jak np. jakieś złącza. Czy może jest jakiś prosty sposób np. w oznaczeniach w datasheetach, które będą odpowiadały w eaglu czemuś podobnemu?
Obecnie szukam koszyka na baterie, może akurat ktoś wie jak to może się nazywać?
Tutaj założyłem specjalnie temat dotyczący programu Eagle, żeby wszystko było w jednym miejscu.

ODPOWIEDZ