Sterowanie LCD w Oplu przez I2C

Tutaj mozesz poruszać tematy ogólne powiązane z elektroniką, np. dyskusje na temat podzespołów, układów, zasad ich działania. Czyli można pisać o wszystkim czego nie da się przyporządkować do innych działów.
ODPOWIEDZ
konrados
-

Sterowanie LCD w Oplu przez I2C

Post autor: konrados » 28 sie 2005, 18:35

Witam,
w zasadzie to pytanie powinno być na Bascom forum ale jest mocno motoryzacyjne...
Jestem raczkującym programistą w Bascomie i nie mogę sobie poradzić jeszcze ze sterowaniem wyświetlacza oryginalnego w Oplu. Jest to wyświetlacz sterowany przez magistrale I2C. Mimo usilnych prób za diabła nie chce pokazać wysyłanego nań tekstu...

Czy znacie proste sterowanie w Bascomie (znalazłem jakieś wersje w Asm ale to mnie nie urządza).
Dzięki za wsparcie!!! :lol:

konrado

Awatar użytkownika
Tranzystor
Użytkownik
Kontakt:

A prubowałeś

Post autor: Tranzystor » 30 sie 2005, 15:27

Mam pytanko, a skonfigurowałeś BASCOM-a? Jaki mikroprocesor wykorzystałeś w swoim układzie? Wiesz, jeżeli chodzi o sterowanie w bascomie musisz napisać polecenie startu magistrali! Jak wiesz wyświetlacze steruje się kodem ASCII to musisz wysłać do wyświetlacza z kodem ASCII np. 97. Jeżeli i to nie pomoże napisz to jeszcze pomyśle i może Ci się uda.
Pozdrowienia! :) :D

krzys23
-

Post autor: krzys23 » 19 mar 2006, 20:39

konrados, witam mam pytanie czy udalo ci sie wysterowac ten wyswietlacz w opelku. tez mam zamiar wysterowac ten wyswietlacz ale narazie zbieram informacjiena temat kursy bascomu(czyli narazie ucze sie programowania).jaki wyswietlacz posiadasz tid 10stdispley czy 8 pozdrawiam

konrados
-

Post autor: konrados » 19 mar 2006, 21:24

krzys23 pisze:konrados, witam mam pytanie czy udalo ci sie wysterowac ten wyswietlacz w opelku. tez mam zamiar wysterowac ten wyswietlacz ale narazie zbieram informacjiena temat kursy bascomu(czyli narazie ucze sie programowania).jaki wyswietlacz posiadasz tid 10stdispley czy 8 pozdrawiam
Cześć!!
niestety, od tego czasu nie brałem się za próby praktyczne, nietety życie zawodowe nie pozwala mi na zajmowanie się elektronicznym hobby...
Naściągałem schematów, opisów i bibliotek ale jak dotąd nie podłączałem jeszcze wyświetlacza.
Ale mam zamiar to w końcu zrobić!!!
Mam 8 znakowego DID'a, taki zwykły podstawowy wyswietlacz.

pozdr!

czarnokurz
-
Kontakt:

Sterowanie wyświtlacza od OPAL

Post autor: czarnokurz » 27 maja 2006, 0:13

Witam koledzy -jest to mój pierwszy post na tym forum i myślę że ta stronka wam bardzo pomoże--- http://www.eelkevisser.nl/display.htm --- jest na niej wszystko co potrzebne do odpalenia tego wyświetlacza, mile widziane usprawnienia :) Pozdrawiam :)
Znalazłem jeszcze jeden niedrogi bajer-http://tid.republika.pl/- który rozwiązuje problem :)
Ostatnio zmieniony 27 maja 2006, 7:16 przez czarnokurz, łącznie zmieniany 1 raz.

djlj24
-
Kontakt:

Post autor: djlj24 » 13 lip 2006, 11:48

Robiłem próby na bascomie i porażka ze sterowaniem wyświetlacza chociaż segmentowy pod asemblerem śmiga jak ta lala.

kostek1987
-
Kontakt:

Post autor: kostek1987 » 01 wrz 2006, 20:50

jestem początkującym programistą i zamierzam zrobić sterownik do did'a. Brakuje mi tylko informacji jak wysyłać znaki w ASCII do tego wyświetlacza.Czy należy wysyłać kolejne znaki wyrazu jeden po drugim czy moze jakoś inaczej aby wyświetlić np. OPEL ?? Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam!

ZbeeGin

Post autor: ZbeeGin » 02 wrz 2006, 14:50

Kolega czarnokurz podał link gdzie znajdziesz potrzebne informacje :mad:

kostek1987
-
Kontakt:

Post autor: kostek1987 » 02 wrz 2006, 21:42

Oki. Dzięki. Przeoczyłem to w przegladaniu materiałow jakie mam. Sorki za zamieszanie. Pozdrawiam!

ODPOWIEDZ