Czy warto kupować programator Willem Pro 4 ISP ???

Dyskusje ogólne na temat "cyfrówki" czyli wszystko o TTL/CMOS, językach VHDL i VERILOG, bramkach, rejestrach, przerzutnikach... Dobre miejsce na pytania odnośnie uniwersalnych programatorów (np. Willem) a także podłączania własnych peryferiów do komputera PC.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lutownik
Użytkownik
Kontakt:

Czy warto kupować programator Willem Pro 4 ISP ???

Post autor: lutownik » 02 lis 2011, 19:46

Witam :wink:

Od pewnego czasu zaczynam budować i serwisować pewne układy elektroniczne. Ostatnim czasem coraz częsciej zaczyna mi brakować programatorów do uC. Zaopatrzyłem sie w jeden do programowania AVR'ów przez ISP, ale okazuje sie to niewystarczające. Potrzeba mi programatora jak najbardziej uniwersalnego.
Myślałem o Willemie 4, ponieważ programuje on wszystkie układy jakie mi są potrzebne (AVR, PIC, EEPROM itp). Lecz to że jest on wyposażony w port LPT jakos hamuje mnie do jego zakupu.
Macie może jakieś inne propozycje?? Najlepiej jakby ten programator był uniwersalny w miarę możliwości oraz był wyposażony w złącze USB.

Podsumowując fajnie by było jakby napisali tutaj ludzie którzy mają doswiadczenie z willem'em 4 bądź podobnym czy warto inwestować w ten sprzęt. Także ci którzy mają podobny programator proszeni są o wypowiedź na jego temat i doradzenie w zakupie :wink: . Odrazu mówie że programatory w cenie dobrego auta odpadają :mrgreen: .

Pozdrawiam
Entermaster

keruseykaryu

Post autor: keruseykaryu » 02 lis 2011, 21:55

Willem na teraz już nie jest tym czego tygrysy pragną najbardziej. W czasach gdy programatory były w cenach czterocyfrowych to Willem był lekarstwem na to. Gorzkim bo gorzkim, ale był. Zresztą z Willemem to się takie zamieszanie zrobiło, bo oficjalnie była wersja 4.5, a różnej maści maufaktury waliły jakieś dziwne numerki 6.0, 7.1 bo dodawały jakieś adaptory do PIC-ów, FWH na płytki, które potem działały, albo nie działały. Sam mam 4.0 która to tak naprawdę jest ulepszoną wersją 3.5 z wbudowanym PLCC i FWH, i z nową wersją programu nie działa dobrze (Wiem co trza przerobić, ale mi sie nie chce już w tym grzebać).

Teraz w dobie różnej maści programatorów Made in RPC, nie opłaca się kupować Wilka. No i ten LPT też już przestarzały. Za cenę dwukrotnie większa możesz mieć jakiegoś Easypro, Wellona, albo nawet podróbę Xelteka (jak trafisz). Wiadomo jak chcesz coś mieć dobrego to płacisz. Na przykład takiego Labtoola 48, no ale nie chcesz wydawać majątku.

Tak myśle, że EasyPro90 albo VP280 by ci zastąpił Willema. A nawet byłby lepszy bo miałbyś jeszcze GALe, coś więcej niż stare AVR Classik (90sxxxx) no i jeszcze jakieś egzotyki.

Aha! Był jeszcze Willem True USB, ale w Polsce się nie pokazał. Skośnookie zrobiły i sprzedawały gdzieś na TaoBao. Ale to dalej wynalazek niż rasowy programator.

Awatar użytkownika
Tranzystor
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Tranzystor » 03 lis 2011, 12:45

Krótko i treściwie: NIE WARTO!

Awatar użytkownika
lutownik
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: lutownik » 05 lis 2011, 15:04

Na tę chwilę faktycznie wygląda że Willem pro 4 to zły pomysł.

W sumie działam głównie w AVR i PIC'ach. Do AVR'ów mam programator ISP więc jakoś dam rade je programować. Znacie coś dobrego jeśli chodzi o PIC'i?? Tylko taki który by programował jakąś sensowną liczbę tych PIC'ów :wink:

Awatar użytkownika
kayron
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: kayron » 05 lis 2011, 15:12

Każdy taki programator to w sumie zły pomysł ja mam V290, i co z tego jak niem nei odblokujesz ATMEGI644, chyba nawet ATTINY2313 nie da rady nim ruszyć? Lepiej zrobić rezurektora.
dobry programator to wydatek ok 2000zł, a i tak wszystkiego ci nie obsłuży.

alaris
Użytkownik

Post autor: alaris » 05 lis 2011, 21:23

lutownik pisze:Znacie coś dobrego jeśli chodzi o PIC'i??
Za w miarę rozsądną cenę? Pickit2 (bez PIC32) lub Pickit3 (z PIC32). Programator + debugger integrujący się z MPlabem. Bardzo dobre narzędzie. Sugeruję jednak dopłacić do nowszej, trzeciej, wersji :)

rezasurmar
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: rezasurmar » 17 lis 2011, 20:36

Mogę ci polecić http://www.freddiechopin.info/index.php ... -smd-rev00 bardzo przyjemny programator z opcją debagera.

ODPOWIEDZ