Zino Reader z nowym rokiem znów przestał działać...

Jeżeli masz jakieś uwagi dotyczące bieżącego lub archiwalnych numerów "Elektroniki dla wszystkich" lub zauważyłeś błędy czy nieścisłości to jest to odpowiednie miejsce aby o tym napisać.
Awatar użytkownika
mariusz_edw
Użytkownik
Kontakt:

Zino Reader z nowym rokiem znów przestał działać...

Post autor: mariusz_edw » 23 gru 2008, 22:19

Witam.

Kolejny rok i znowu Zino Reader przestał mi działać (z próbą otwarcia EDW, numeru 1/2009) zaczął krzyczeć, że mam nieprawidłową licencję, i żeby było śmieszniej, po reinstalacji programu przestały mi działać wcześniej pobrane numery EDW i EP.

W rejestrze nie widzę śladów po Zino, ale kolejne reinstalacje nie rozwiązują problemu.

A może to EDW powinna dopełnić jakąś formalność / coś aktywować?

Awatar użytkownika
mariusz256
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: mariusz256 » 23 gru 2008, 22:34

Mnie działa, wiec wszystko jest chyba po stronie EDW i ZINIO w porządku.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
mariusz_edw
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: mariusz_edw » 23 gru 2008, 22:48

No to lipa. Mi się licencja już drugi raz wywala, odkąd EDW wydawane jest również w wersji elektronicznej. Poprzednim razem pomogła reinstalacja Zino. Teraz niestety nie.

Awatar użytkownika
olo16
Użytkownik

Post autor: olo16 » 26 gru 2008, 18:52

Wejdź w Moje dokumenty\Moje Magazyny\Temp i wywal wszystko co jest w środku.

Awatar użytkownika
mariusz_edw
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: mariusz_edw » 26 gru 2008, 20:31

Niestety bez rezultatu. Coraz mniej mi się ten Zinio podoba. Same problemy. Pozostaje z łezką nostalgii wspominać czasy, kiedy artykuły / numery EDW były oferowane czytelnikom w postaci płyt z plikami PDF.

alaris
Użytkownik

Post autor: alaris » 27 gru 2008, 12:11

Niestety bez rezultatu
Dany numer EdW mozna pobrac tylko trzy razy. Jest on pobierany w momencie, gdy pojawi sie nowe wydanie oraz po reinstalacji programu. Rowniez mialem taka sytuacje, tzn nie moglem czytac numerow za ktore zaplacilem. Nie potrafie podac konkretnej strony www, ale znalazlem informacje, ze ten limit mozna zwiekszyc wysylajac do nich maila. Wtedy bedziesz mogl ponownie pobrac trzy razy EdW. Sprobuj wpisac do google komunikat o braku licencji, powinienes trafic na ta strone lub przeszukaj zasoby www.nexto.pl

[ Dodano: 2008-12-27, 12:12 ]
Tzn. ja do nich raz pisalem i odnowili mi ten limit :)

Awatar użytkownika
mariusz_edw
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: mariusz_edw » 27 gru 2008, 14:27

Ja zbieram pobrane numery, kopiując je w inne miejsce na dysku. Teraz drugi już raz zdarzyła mi się sytuacja, że wszystkie przestały się otwierać. Kiedyś pomogło usunięcie z rejestru wszystkiego z Zinio w nazwie i reinstalacja programu. Tym razem problem nie chce ustąpić.

Jak dla mnie jest to ewidentny bug ze strony programistów Zinio. Instalator programu sam powinien wyczyścić wszystkie pozostałości powodujące potencjalne błędy w działaniu programu. Jak dla mnie - totalna niedoróbka. Ponieważ problem pojawia się nie po raz pierwszy mimo przyrostu numerka wersji programu (niby rozwój) - Zinio (na obecnym etapie rozwoju) to totalna porażka.

Awatar użytkownika
KrzysiekK
Użytkownik

Post autor: KrzysiekK » 27 gru 2008, 17:03

Dlatego wolę jednak tradycyjne papierowe wydanie, które można czytać bez konieczności włączania komputera. Ewentualnie archiwa w postaci plików PDF. Tym bardziej, że o ile wiem to nie ma Zino Readera pod Linuksa. Są co prawda emulatory typu Wine, ale jak są takie problemy pod Windowsem to co dopiero w emulatorze Wine pod Linuksem.
Licencja Zino Readera na pobieranie danych publikacji ma za zadanie utrudnić życie piratom kopiującym czasopisma. Tym czasem w wielu przypadkach utrudnia życie, ale legalnym użytkownikom, a "potrzebujący inaczej" i tak znajdą w internecie skany lub PDF'y.

Awatar użytkownika
olo16
Użytkownik

Post autor: olo16 » 27 gru 2008, 17:38

Niestety ale się zgadzam. Zinio to po prostu produkt wadliwy. A ta ich "walka z piractwem" jest żenująca. Piraci śmieją im się prosto w twarz, a uczciwi użytkownicy mają same problemy.

Awatar użytkownika
mariusz_edw
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: mariusz_edw » 27 gru 2008, 17:55

Gdyby to zależało ode mnie prawdopodobnie (jako wydawca pisma) zażądał bym od twórców Zinio definitywnego rozwiązania tego żenującego problemu, lub wycofałbym się ze współpracy z nimi, przynajmniej do czasu gdy firma zaoferuje nieco mniej obciachowy produkt.

alaris
Użytkownik

Post autor: alaris » 28 gru 2008, 19:58

mariusz_edw pisze:zażądał bym od twórców Zinio definitywnego rozwiązania tego żenującego problemu
Moze nie napisalem tego, ale Zinio pobiera dwie rzeczy: plik zawierajacy czasopismo i LICENCJE. Kopiujesz pliki z magazynem, ale nie masz licencji, wiec musisz ja pobrac. Jak juz mowilem, licencje mozna pobrac trzy razy, a pozniej zostaje napisac do firmy obslugujacej prenumerate (nexto) i poprosic o odnowienie licencji. Po moim mailu moglem ponownie trzy razy pobrac wszystkie licencje.

ROM
Użytkownik

Post autor: ROM » 29 gru 2008, 21:57

Jednak jakby na to nie patrzeć, to po prostu żenada, żeby legalny użytkownik ciągle miał kłopoty.Przecież jak kupuję gazetę to nie muszę odnawiać prenumeraty z powodu przełożenia gazetek na inną półkę! .

paulo86
-

Post autor: paulo86 » 24 mar 2009, 17:15

KrzysiekK pisze:Dlatego wolę jednak tradycyjne papierowe wydanie, które można czytać bez konieczności włączania komputera. Ewentualnie archiwa w postaci plików PDF. Tym bardziej, że o ile wiem to nie ma Zino Readera pod Linuksa. Są co prawda emulatory typu Wine, ale jak są takie problemy pod Windowsem to co dopiero w emulatorze Wine pod Linuksem.
Licencja Zino Readera na pobieranie danych publikacji ma za zadanie utrudnić życie piratom kopiującym czasopisma. Tym czasem w wielu przypadkach utrudnia życie, ale legalnym użytkownikom, a "potrzebujący inaczej" i tak znajdą w internecie skany lub PDF'y.
Dokładnie, masz rację. Obrywają legalni użytkownicy. Nie od dziś wiadomo, że DRM przyniosło więcej szkody, niż pożytku. Przykro mi to mówić, ale wydawanie EdW w takiej formie (z DRM) to cofanie się wstecz. Nie tylko użytkownicy Linuksa mają z nim problem, ale, jak widzę, Windowsa też. A to już chyba o czymś świadczy.

Co do tej licencji, to jeśli ktoś ma Windows i przeinstaluje system, to licencja jest nieważna? I należy od nowa pobierać magazyny?

Kuna
Użytkownik

Post autor: Kuna » 24 mar 2009, 17:19

Mam, albo miałem identyczny problem co mariusz_edw!

Błąd licencji 22. Po zastosowaniu się do kroków na stronie Zino, wprawdzie moge przeczytać najnowszy numer EdW, ale straciłem wszystkie poprzednie, nie mogę ich nawet sciągnąć.

alaris
Użytkownik

Post autor: alaris » 24 mar 2009, 19:17

Kuna pisze:ale straciłem wszystkie poprzednie, nie mogę ich nawet sciągnąć.
Dystrybutorem EdW w Polsce jest bodajze Nexto. Przysluguje Ci prawo trzykrotnego pobrania licencji (reinstalacja systemu / programu) wymaga ponownego pobrania. Mialem taka sytuacje, ale napisalem do nich i wyzerowano mi licznik. Moglem ponownie pobrac numery. Nie pamietam adresu, wiec trzeba poszukac na ich stronie. W kazdym razie jest to normalna praktyka, o ktorej otwarcie pisza na swojej stronie.

ODPOWIEDZ