SPRZEDAM - Tanie falowniki Micno

Ogłoszenia dotyczące sprzedaży lub nieodpłatnego przekazania.
ODPOWIEDZ
Multiprojekt
-

SPRZEDAM - Tanie falowniki Micno

Post autor: Multiprojekt » 06 maja 2016, 8:28

Posiadamy w promocji falowniki Micno

Obrazek
Obrazek

Podane ceny to ceny netto.
Zapraszamy do kontaktu: http://www.multiprojekt.pl/Informacje/Kontakt/
bądź na adres e-mail: info(malpa)multiprojekt.pl
W razie pytań: +12 413 90 58
Załączniki
micno.JPG

Awatar użytkownika
kayron
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: kayron » 06 maja 2016, 16:48

Waw. firma Multiprojekt na Elportalu. Szczerze zaskoczony.
Trochę mało informacji o tym falowniku, to dodam coś od siebie.
Polska instrukcja jest TUTAJ
Choć przyznaje trochę spartańska.

Same falowniki, co tak szybko wyczytałem są skalarno-wektorowe, aczkolwiek sądzę z doświadczenia praktycznego z innymi falownikami, że drugi tryb to pseudo-wektor.

Ciekawa oferta, choć nie wiem ile osób na Elportalu ma styczność z falownikami i potrafi się w tym ogarnąć.

Pozdrawiam Multiprojekt, miałem okazję być na waszych kursach. :).

Awatar użytkownika
timo66
Moderator
Kontakt:

Post autor: timo66 » 07 maja 2016, 9:11

Czy ja wiem, czy ta instrukcja jest aż tak spartańska? Falowniki od ABB serii ACS310 mają podobną instrukcję, fakt że podstawowe funkcje i ich parametry są trochę dokładniej opisane, no ale cena jest znacznie wyższa.
Dopiero przy ACS150, co wydaje mi się paradoksem jest ładna papierowa instrukcja z wszystkimi funkcjami i parametrami, łącznie z listą błędów.

Awatar użytkownika
kayron
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: kayron » 07 maja 2016, 12:14

Tzn. ja to pisałem w sensie osób które nigdy nie miały styku z falownikami, i mogą mieć, problem ogarnąć temat, zważywszy że szczegółowa instrukcja jest po Angielsku.
Sądzę że Multiprojekt z czasem też przetłumaczy Manual na Polski, ale kiedy nie wiadomo.
Falownik zasilany 1-fazowo o mocy 1,5KW, czyli najpopularniejszy przedział mocy silników (1,1-1,5KW) za 516zł z groszami to faktycznie jest okazja.

Awatar użytkownika
timo66
Moderator
Kontakt:

Post autor: timo66 » 07 maja 2016, 14:40

Pod tym względem to się zgadzam. Dla osób które nigdy nie miały do czynienia z tą materią to ciężki orzech do zgryzienia. Zaś z drugiej strony to nie bardzo widzę zastosowanie dla osób prywatnych innych niż jakiś wentylator, ewentualnie jako softstart do jakiegoś silnika + regulacja obrotów.

Generalnie falownik super rzecz, ale wydaje się jeszcze zbyt drogi by trafił pod strzechy przeciętnego kowalskiego.

Awatar użytkownika
kayron
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: kayron » 07 maja 2016, 15:09

Ja akurat mam falownik w domu w małej tokarce.
Jak ktoś ma jakiś warsztacik w garażu to znajdzie zastosowanie dla falownika. Super sprawa do wiertarki stołowej, jakieś tokareczki, ostatecznie frezarki. Niby można też do kompresora, bo taki falownik załatwia w sumie całą sprawę z automatyką, ale to już taki trochę przerost formy nad treścią jak dla mnie. Jedyne uzasadnienie to zasilanie z 230V 3-fazowego silnika, ale to tez trzeba mieć na uwadze że taka linia zasilająca będzie mocno obciążona przy mocach większych niż 750W.
Cenowo szczególnie jak mamy tylko 230V uważam że jest to już na poziomie dostępności dla Kowalskiego. Szczególnie w zakresie mocy tak do 1,5KW. kwestia zastosowania.

Ja niestety ze względu na moc silników jakie mam na stolarni i mocy samego przyłącza w domu jestem skazany na falowniki zasilane 3-fazowo, co akurat podnosi mi koszty zabawy. :sad: .
Niby wszystkie maszyny nigdy nie pracują naraz, ale kompresor ma 2,2KW, najmocniejszy silnik na stolarni 5,5KW. Najsłabsza jest tokareczka bo tylko 370W, ale ona akurat falownik już ma :).

ODPOWIEDZ