czat

Jeżeli masz propozycje dotyczące forum lub portalu - pisz śmiało. Jest to również dobre miejsce do wyrażenia swoich opinii i zgłoszenia błędów.
MarcinJ

czat

Post autor: MarcinJ » 29 lip 2005, 16:33

gdzie znaleść czat elektroników?
Ostatnio zmieniony 28 maja 2006, 20:55 przez MarcinJ, łącznie zmieniany 1 raz.

Wojtek
Moderator
Kontakt:

Post autor: Wojtek » 29 lip 2005, 19:04

Na tym forum

Awatar użytkownika
radzio
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: radzio » 29 lip 2005, 19:43

Czat czatem, ale bez ludzi to sobie z nikim nie pogadasz... Może by tak ustalić jakąś godzinę, np 21 albo 22 coby ludzie już w domu byli i mogli "czatować"? Na EP czat jakoś się nie przyjął (udało mi się tylko jeden jedyny raz pogadać sam na sam z jednym z moderatorów a potem to już pustka była) więc może rozkręćmy czat tutaj. Jakieś sprzeciwy? Nie widze :) Więc czekam na propzycje godzin.

spark
Użytkownik

Post autor: spark » 30 lip 2005, 12:57

A może po prostu ustalimy, że codziennie o tej samej godzinie, dajmy na to 21...22, wszyscy zainteresowani będą się spotykać na czacie i gawędzić ze sobą. To chyba będzie najlepsze rozwiązanie, niż podawać godziny w postach o której ktoś ma być na czacie...

Wiecie o co mi chodzi ???
Mam taką głęboką nadzieję :D.

To by bardzo poprawiło nastrój i klimat jaki panuje na forum wśród forumowiczów.
Mimo i tak jest bardzo miły to może być jeszcze lepszy :D.

No wyobraźcie sobie tylko taką sytuację:
Godzina 21 - wszyscy wchodzą na czata i po prostu ze sobą rozmawiają jak człowiek z człowiekiem, wszystko fajnie tego i powiedzmy czat się skończył (dajmy na to wszyscy poszli pracować w nocy nad swoim super projektem... ach te nie przespane noce :P) a na drugi dzień ponownie wszyscy spotykamy się i jest gitara. :D
Oczywiście ten kto może :)

I co wy na to ???

Pozdr.
ivanek_15

Dodano:
Chociaż po głębszym przemyśleniu takie codziene spotkania mogą być troszke za częste. Proponuję więc spotkania wszystkich zarejestrowanych forumowiczów w weekendy (dla tych co nie abla w sobote i niedziele) o godzinie 21. Padło na weekend bo większość forumowiczów mają wolne dni od pracy albo od szkoły (żeby sie nikt nie czepiał także studiów :P) a o 21 booo.... sam nie wiem :P

Pozdroffka

Sebastian RCS
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Sebastian RCS » 01 sie 2005, 9:59

Ja bym zdecydowanie był za godziną wcześniejszą. Jeżeli opowiadamy się za łikendem to proponowałbym godziny południowe, bądź wczesno wieczorne :).

Awatar użytkownika
end
Administrator

Post autor: end » 02 sie 2005, 13:44

Z tego co wiem, to czat na forach o temetyce elektronicznej to po prostu jeden wielki niewypał... :cry:
Ale próbujcie, może wam uda się "obudzić" do życia czat :wink:

tasza
Użytkownik

Post autor: tasza » 02 sie 2005, 14:15

i chyba niestety Endzik ma rację :(
ale problem jest moim zdaniem raczej techniczny - 'niedoskonałość produktu'
kilka dni temu próbowaliśmy się we troje 'dogadać' (ja, Radzio i Wojtek),
nie wiem jak chłopaki, ale ja to już w pewnym momencie nie wiedziałam kto, do kogo i co pisze... :?
w/g mnie ten 'chat' to jest dobry ale dla dwóch osób, w przypadku kiedy trzeba kogoś on-line 'popilotować',
na zasadzie - zrób coś, napisz co wyszło i tak do skutku...
druga wada to taka, że nie można zapisać sobie tej rozmowy, a pewne informacje mogą
po prostu ulecieć, szczególnie jak się coś robi pod wpływem emocji lub stresie...
a może by rzeczywiście przetestować jakś chat-room :?:

Awatar użytkownika
brzozi
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: brzozi » 02 sie 2005, 22:16

Istnieją czaty z pamiętaniem wysyłanych wiadomości, gdzieś widziałem nawet pokazujący status zarejestrowanych użytkowników. Przy sporej ilości osób pomysł może się udać, kwestia przyzwyczajenia.

tasza
Użytkownik

Post autor: tasza » 03 sie 2005, 6:34

:arrow: brzozi
jakieś namiary? linki, lineczki? możesz coś konkretnego polecić?
ja wczoraj pooglądałam polchat.pl, taki sobie jest, ale jakoś działa...

Awatar użytkownika
end
Administrator

Post autor: end » 03 sie 2005, 8:18

Ja i tak myślę, że najlepszym rozwiązaniem jest instalacja darmowych komunikatorów takich jak np. gg, tlen itp.
Polecam tę stronkę:
http://www.komunikatory.org

spark
Użytkownik

Post autor: spark » 03 sie 2005, 15:58

Faktycznie jak ktoś chce sie z kimś dogadać to wystarczy PW albo numer gg a czat to tutaj ginie w ich cieniu :/
Tak czy inaczej zostają nam trzy możliwości (i tak sporo):
- Usunąć czata na dobre :(.
- Zostawić tak jak jest :|.
- Postarać się o wypromowanie go i pomalowanie na jakieś śliczne przyciągające kolorki, a potem ciężko go pchnąć z kopyta aby nabrał rozpędu :D.

Wojtek czy masz możliwość, jako administrator, wyskrobania ankiety na temat czata i poddać go próbie na pastwę forumowiczów?
Niech wszyscy wypowiedzą się w tej sprawie i chociaż powiedzą czy będąz niego korzystali od czasu do czasu. Bo tak to się zrobi na glanc wszystko, a czat ze starosci zbieleje i straci kolorki. Czy tak ma być ???

Pozdroffka
Ivan

tasza
Użytkownik

Post autor: tasza » 03 sie 2005, 16:11

:arrow: ivanek_15
czat sobie siedzi cichutko na dole strony, po co go od razu usuwać? przecież nie przeszkadza... duży nie jest, jeść nie woła, a może się kiedyś do czegoś przyda?
no to pa,
tasza

Wojtek
Moderator
Kontakt:

Post autor: Wojtek » 03 sie 2005, 20:06

Ja myślę tak:
- czat przecież nikomu nie przeszkadza - więc niech sobie jest
- jak ktoś będzie chciał pogadać z drugą osobą a nie korzysta z komunikatorów (tacy też jeszcze są) to może się umówią na czata :)
- ten czat ma swoje wady ale ma też zaletę po prostu już jest :)

Awatar użytkownika
radzio
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: radzio » 03 sie 2005, 21:27

A ja uważam, że czat to czat. Fajnie jest czasem pogadać większą grupką o podobnych zainteresowaniach. W ubiegłym roku udzielałem się na wąskospecjalizowanym czacie muzyczym (niestety tez mało ludzi tam było, stała ekipa to 5 osób i od czasu do czasu ktoś "przyjezdny"). Poznało się trochę ludzi itp. A komunikator służy raczej do komunikowania się znajomych (tak jakoś bez większego powodu "zagadać" do kogoś nieznajomego przez komunikator to nie bardzo wypada - a na czat się wchodzi luźno porozmawiać). Jestem za czatem i za spotkaniami tam więszą ekipą niż pojednyńczo :) i rozmiawianie sam ze sobą :) Prawda, jest mały chaos jak wszyscy piszą tym samym kolorem więc optowałbym za założeniem jakiegoś "przyjaźniejszego" czatu, np. ten nieszczęsny Polchat.

tasza
Użytkownik

Post autor: tasza » 17 paź 2005, 12:40

hej.
temat jednak wraca...
dostałam od Passage PW w sprawie chata (dokładnie kanału IRC)...
no i nie wiem teraz...
ten nasz chat, który jest wbudowany w forum jakoś słabo jest używany....
możecie krótko napisać czemu?
czy to wynika z jego 'uroków' jako oprogramowania (niewygoda?, braki w funkcjonalności?),
czy po prostu nie macie takiej potrzeby?

można zrobić też inaczej - taki chat-room zainstalować w kodzie Elportala...
są gotowe 'klocki', a nowy napisać - też by się dało przy odrobinie chęci...

tylko musi być taka rzeczywista potrzeba, więc Was zapytuję...

ODPOWIEDZ