GPS

Tutaj mozesz poruszać tematy ogólne powiązane z elektroniką, np. dyskusje na temat podzespołów, układów, zasad ich działania. Czyli można pisać o wszystkim czego nie da się przyporządkować do innych działów.
ODPOWIEDZ
hell_X
-

GPS

Post autor: hell_X » 09 mar 2012, 21:15

Witam!

Mam nadzieję, że to odpowiedni dział na takie pytanie.
Poszukuję lokalizatora GPS z możliwością zaznaczania punktów wraz ze współrzędnymi na mapie, do celów inwentaryzacyjnych drzewostanu. Ma to wyglądać mniej więcej tak, że powiedzmy mam załadowaną i zsynchronizowaną odpowiednią mapę, jestem w punkcie A, robię "klik" i wpisuje mi jego współrzędne na mapę. Idę dalej do punktu B - "klik"... itp.
Samochodowe GPSy zdaje się nie mają takich opcji?
Szukałem ofc w googlach ale np. lokalizatory geodezyjne to nie do końca to, o co mi chodzi - mają masę zbędnych dla mnie opcji poza tym są bardzo drogie.
Piszę w nadziei, że może ktoś z was zna takie urządzenie i może podrzucić mi jakieś hasło do dalszego szukania.

alaris
Użytkownik

Post autor: alaris » 10 mar 2012, 0:17

Pierwsze co przychodzi mi na myśl to smartphone. Musisz jedynie znaleźć np. w Android Markecie aplikację, która oferuje jakąś zbliżoną funkcjonalność i tyle. W ostateczności znaleźć kogoś, kto napisze specjalizowany soft.

Awatar użytkownika
tom5555
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: tom5555 » 10 mar 2012, 0:18

Może smartfon na Androidzie. Jest cała masa aplikacji dla GPS, np. darmowy Google Maps ma dużo dodatków do pobrania. Wystarczy wejść na https://play.google.com/store?hl=pl i poszukać czegoś odpowiedniego.

Awatar użytkownika
andrzejzis
Użytkownik

Re: GPS

Post autor: andrzejzis » 10 mar 2012, 8:07

hell_X pisze:Witam!

Mam nadzieję, że to odpowiedni dział na takie pytanie.
Poszukuję lokalizatora GPS z możliwością zaznaczania punktów wraz ze współrzędnymi na mapie, do celów inwentaryzacyjnych drzewostanu. Ma to wyglądać mniej więcej tak, że powiedzmy mam załadowaną i zsynchronizowaną odpowiednią mapę, jestem w punkcie A, robię "klik" i wpisuje mi jego współrzędne na mapę. Idę dalej do punktu B - "klik"... itp.
Samochodowe GPSy zdaje się nie mają takich opcji?
Szukałem ofc w googlach ale np. lokalizatory geodezyjne to nie do końca to, o co mi chodzi - mają masę zbędnych dla mnie opcji poza tym są bardzo drogie.
Piszę w nadziei, że może ktoś z was zna takie urządzenie i może podrzucić mi jakieś hasło do dalszego szukania.
Smartfon - "Samsung GT-S5570 Galaxy Mini" plus ewentualnie z konkurującymi w "Android Market" aplikacjami do pobrania, oraz operator telefonii komórkowej z darmowym internetem. Tak! Darmowym, bez limitu i bez abonamentu (na kartę), jest takowy.

hell_X
-

Post autor: hell_X » 10 mar 2012, 14:11

Dzięki za rady, poszukam.

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Pikczu
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Pikczu » 10 mar 2012, 15:07

hell_X, Zobacz na http://www.garniak.pl/ Forum Garmin maniak tam znajdziesz specjalistów na pewno Ci pomogą.

hell_X
-

Post autor: hell_X » 11 mar 2012, 11:16

Dzięki Pikczu, ciekawa strona, może się przydać.

BTW znalazłem już to o co mi chodziło - tegu typu urządzenia zwią się GPS GIS.
Gdyby ktoś jeszcze tego poszukiwał ;)

Pozdrawiam!

ODPOWIEDZ