Sterownik do modeli

Jeśli jesteś modelarzem lub interesujesz się robotami i chcesz się podzielić swoim doświadczeniem to weź udział w dyskusjach na tym forum.
ODPOWIEDZ
Q22Q
-

Sterownik do modeli

Post autor: Q22Q » 17 lis 2005, 12:54

Witam wszystkich. Od paru dni zastanawia mnie jedna sprawa. Czy zestaw AVT2653 nada się do sterowania z poziomu komputera samochodem na radio. samochód posiada możliwość jazdy we wszystkich kierunkach. PROSZE O POMOC I JEDNOCZEŚNIE Z GÓRY DZIĘKUJE.

Passage
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Passage » 17 lis 2005, 13:17

Witam
oczywiście, że się da, jednak sterownik ten jest dość ograniczony, ponieważ ma tylko dwa wyjścia do sterowania. w Przypadku czołgu nie ma problemu, ale w przypadku samochodu trzeba conajmniej 3 wyjsc (lub 4 jesli chcesz jezdzic w tyl..) Osobiscie wykorzystalbym port lpt, tam w prosty sposob mozesz sterowac 8 wyjsciami.
Druga sprawa to w jaki sposob podlaczyc to do nadajnika. Najlepiej rozrysowac schemat tego pilota na papierze i zobaczyc z czym sa zwierane poszczegolne przyciski. I tak jesli z - lub z + to mozna zastosowac przelacznik na pojedynczym tranzystorze... Jesli nie chcesz wnikać w schemat swojego pilota, to zastosuj przekazniki, problem bedzie rozwiazany.
Jesli chcesz zebym napisal ci program do sterowania to napisz mi dokladnie jakie chcesz miec w nim funkcje.
Jesli chcesz wykorzystac AVT2653 i miec sterowanie "przod" "tyl" to tak jak napisalem wyzej...
Pozdr.

Q22Q
-

Sterownik do modeli

Post autor: Q22Q » 17 lis 2005, 18:11

Dzięki passage za twoje poświęcenie w tej sprawie. Dużo Mi pomogłeś. Teraz moge przystąpić do działani. Jeszcze raz dzięki. :D

ODPOWIEDZ