Restrukturyzacja w firmie

Czyli miejsce, w którym można poruszać tematy nie dające przyporządkować się do pozostałych działów ale uwaga tutaj również obowiązują przyjęte zasady na forum
ODPOWIEDZ
calour
Użytkownik
Posty: 112
Rejestracja: 19 maja 2022, 7:57

Restrukturyzacja w firmie

Post autor: calour » 31 mar 2023, 9:15

Proszę o poradę w sprawie restrukturyzacji jednoosobowej działalności gospodarczej. Osoba fizyczna ma kryzys i problem z opłaceniem ostatnich zobowiązań na kwotę około 20 tys.zł. Jakie sa procedury postępowania restrukturyzacyjnego dla osoby, która chce prowadzić dalej działalność i spłacić zadłużenie oraz znaleźć rozwiązanie, w którym zobowiązania kredytowe będą możliwe do regularnej spłaty?

Jogno
Użytkownik
Posty: 114
Rejestracja: 19 kwie 2022, 11:22

Re: Restrukturyzacja w firmie

Post autor: Jogno » 31 mar 2023, 10:54

Jeśli osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą ma problemy finansowe i zobowiązania przekraczają jej możliwości spłaty, może skorzystać z kilku procedur restrukturyzacyjnych. Poniżej przedstawiam kilka z nich:

Układ z wierzycielami - to porozumienie zawierane między dłużnikiem a wierzycielami, w którym określa się warunki spłaty długu w sposób umożliwiający zachowanie płynności finansowej dłużnika i prowadzenie dalszej działalności gospodarczej. Układ taki musi zostać zatwierdzony przez sąd.

Postępowanie sanacyjne - to rodzaj postępowania restrukturyzacyjnego, które ma na celu przywrócenie płynności finansowej dłużnika poprzez dokonanie jego restrukturyzacji, np. przez zawarcie układu z wierzycielami lub sprzedaż majątku. W ramach postępowania sanacyjnego możliwe jest również przeprowadzenie likwidacji majątku dłużnika, jeśli nie istnieje realna szansa na odzyskanie płynności finansowej.

Restrukturyzacja zewnętrzna - to postępowanie prowadzone przez wybrane przez dłużnika biuro restrukturyzacyjne lub likwidacyjne, które ma na celu zaproponowanie i przeprowadzenie planu restrukturyzacji dłużnika. W ramach tego postępowania możliwe jest zawarcie układu z wierzycielami, sprzedaż majątku lub wykorzystanie innych narzędzi restrukturyzacyjnych.

Więcej informacji w tym temacie znajdziesz na tej stronie https://wierzbicki.dris.pl/restrukturyzacje/

ODPOWIEDZ