Gniazdko smart

Czyli miejsce, w którym można poruszać tematy nie dające przyporządkować się do pozostałych działów ale uwaga tutaj również obowiązują przyjęte zasady na forum
ODPOWIEDZ
calour
-

Gniazdko smart

Post autor: calour » 04 sie 2022, 11:37

Hej, szukam smart gniazdka które by mi pozwoliło ustawić jakby dwustopniowy harmonogram, tj. miedzy zadanymi godzinami włączało i wyłączało się cyklicznie, np.:
między 6 a 12 w nocy włączało się cyklicznie co pół godziny na 5 minut
między 12 w nocy a 6 nie włączało się w ogóle
Dodam że chciałbym uniknąć sytuacji gdzie ustawiam ręcznie harmonogram co pół godziny na 5 minut na cały dzień, czyli włącz 6:00, wyłącz 6:05, 6:30-6:35 i tak dalej, z oczywistych względów (szanujmy się)
W dodatku fajnie by było jakby zapisywało ustawienia w razie odłączenia od prądu.
Istnieje gniazdko z takim softem? Ewentualnie takie które pozwalało by na napisanie swojego skryptu, szukałem w szukajce ale nic pasującego w 100% nie znalazłem.
Może cos takiego lepiej rozwiązać jakimś analogowym ustrojstwem? Ale dobrze by było jednak mieć możliwość wyłączenia zdalnego.
A i dobrze jakby miało wejście na bolca.

Jogno
-

Re: Gniazdko smart

Post autor: Jogno » 05 sie 2022, 7:45

Możesz zrobić to na tasmocie - lokalnie ale musisz programować zmieniać soft gniazdka.
Możesz zrobić to na zigbee z wykorzystanie home assistant.
Możesz użyć Tuya Smart life i zrobić tak, że pod koniec wywołuje jeszcze raz tą samą automatyzację (jako 3 krok), która działa w określonych godzinach.

ODPOWIEDZ