Hydroizolacja pozioma podłogi na gruncie

Czyli miejsce, w którym można poruszać tematy nie dające przyporządkować się do pozostałych działów ale uwaga tutaj również obowiązują przyjęte zasady na forum
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zdr
-

Hydroizolacja pozioma podłogi na gruncie

Post autor: zdr » 17 gru 2021, 11:09

Kierownik poleca papę, wykonawca folię, posadzkarz szlam cementowy do brodzików. I bądź tu mądry
Także podejdę do tematu statystycznie, co macie u siebie, jak długo i czy jesteście zadowoleni ?
Szczególnie interesuje mnie:
Papa -> czy coś czujecie przy ogrzewaniu podłogowym (wiem wiem kiedyś było dużo tematów że ludzie stosowali lepiki na zimno z rozpuszczalnikami) - zakładamy że mówimy o poprawnie wykonanej papie
Folia -> czy coś komuś wyszło na ścianach po latach ? Coś się może poprzerywało przy montażu ? Wywijaliście na ściany czy kleiliście jakimiś preparatami.
Szlamy -> ktoś stosował i mieszka już w tym trochę ? Jakiś tani system do polecenia ?
Pozdrawiam !

Kaudos
-

Re: Hydroizolacja pozioma podłogi na gruncie

Post autor: Kaudos » 17 gru 2021, 12:28

Kierownik ma racje, zwłaszcza przy gliniastym podłożu, gdzie okresowo wilgotność może znacząco wzrastać. Dobra papa (termozgrzewalna) będzie miała zdolność samo wulkanizacji, przy drobnych uszkodzeniach. W przypadku folii, niestety te uszkodzenia są dość nagminne w trakcie przycinania styropianu lub pozostawiania okruchów betonu lub przy niewygładzonym podłożu. W dodatku wykonawcy czasem podmieniają drogie folie hydroizolacyjne na zwykłą folię budowlaną, która ani trwała nie jest, ani przeznaczona na izolację, więc o gwarancjach można zapomnieć.
Szlam wychodzi chyba najdrożej z tego zestawu. Używa się go na posadzki (pod gres) w pomieszczeniach mokrych lub na balkonach i tarasach.
https://ksiegarnia.pwn.pl/Nowoczesne-hy ... 483,p.html

Tutaj masz książkę o tej tematyce.

Paprotnik8877
-

Post autor: Paprotnik8877 » 03 sty 2022, 12:46

Zdecydowanie warto zrobić to właśnie w ten sposób :)
https://eurosima.pl/kategoria-produktu/stomatologia/materialy-jednorazowe/

kasiunia
-

Post autor: kasiunia » 13 sty 2022, 17:25

Kochani, mamy w końcu XXI wiek więc wiele rozwiązań jest już dostępncyh , o których jeszcze kilka czy kilkanaście lat naszym dziadkom się nie śniło .Jedno z tych rozwiązań dotyczy właśnie hydroizolacji poziomej . Chodzi właśnie o folię w płynie , moim zdaniem jedno z lepszych rozwiązań w tej dziedzinie ostatnich lat. Zresztą zainteresowanych odsyłam do lektury na bloga budowlanego. Dobre informacje zawsze w cenie.

ODPOWIEDZ