Monitor do kamer parkowania

Tutaj mozesz poruszać tematy ogólne powiązane z elektroniką, np. dyskusje na temat podzespołów, układów, zasad ich działania. Czyli można pisać o wszystkim czego nie da się przyporządkować do innych działów.
ODPOWIEDZ
TOMUŚ
-

Monitor do kamer parkowania

Post autor: TOMUŚ » 26 sie 2019, 18:59

Witam.

Mam pytanie, czy by się dało zrobić monitor do dwóch kamer parkowania (przód i tył) o sensownych rozmiarach? Proszę o jakieś pomysły.
teraz mam coś takiego
https://allegro.pl/oferta/monitor-lcd-d ... gKcDvD_BwE
tylko 5" .
Niestety te chińskie nie wytrzymują naszych letnich ciepłych temperatur .

es2
-

Re: Monitor do kamer parkowania

Post autor: es2 » 26 sie 2019, 20:02

TOMUŚ pisze:
26 sie 2019, 18:59
Niestety te chińskie nie wytrzymują naszych letnich ciepłych temperatur .
"Ciepłych temperatur"?
Chiny to mroźny kraj?

TOMUŚ
-

Post autor: TOMUŚ » 26 sie 2019, 20:17

Problem polega na tym że w te "ciepłe dni 28*C i więcej po załączeniu przedniej kamery nic sie nie pokazuje - czarny ekran.
Gdy są chłodniejsze dni to jakoś to chodzi. Poza tym to na po załączeniu kamery cofania jest wyraźnie gorszy obraz a czasami są linie pionowe i trajectory i nic więcej

es2
-

Post autor: es2 » 27 sie 2019, 7:31

Jak chce się kupić tanio i dobrze to kupuje się dwa razy, za pierwszym razem tanio.

Czasem kupuję na próbę chińszczyznę ale zawsze biorę pod uwagę to, że zasili ona kosz z elektrośmieciami.
Gdy kupuje tanie rzeczy, kupuje kilka więcej niż potrzebuję. Kupiłem 7 modułów stabilizatorów przeżyły 3, reszta koszt. Padały jak muchy. Zastosowany w to miejsce moduł z LM2576 działa do dziś.
Kupiłem czujnik wilgotności gleby w doniczkach. Spodziewałeś się, ze będzie kiepski. Okazało się, że to nawet nie zabawka. Może do określenia czy ryż jest w wodzie czy nie to się ten czujnika nadaje ale do niczego więcej. Woda z doniczki przelewała się a czujnik nadal sygnalizował, ze kwiat trzeba podlać tyle, ze popiskiwał rzadziej.

ODPOWIEDZ