Polscy i nie tylko naśladowcy i kontynuatorzy z dziedziny Free Energy

Czyli miejsce, w którym można poruszać tematy nie dające przyporządkować się do pozostałych działów ale uwaga tutaj również obowiązują przyjęte zasady na forum
xyz
Użytkownik

Re: Polscy i nie tylko naśladowcy i kontynuatorzy z dziedziny Free Energy

Post autor: xyz » 07 sty 2019, 13:33

Dopuszczam to że energii z niczego nie da się wykrzesać/uzyskać . Ale możliwe jest ujarzmienie opanowanie energii otaczającej nasze środowisko .i uzyskać nazwijmy to pozorną nadsprawność .
Dowodem na to jest pompa ciepłą , toteż wierzę w to że może istnieć i chyba istnieje analogia ,dla ciepła pobieranego np z ziemi czy wody :
I tak mamy energie wynikająca różnicy potencjałów pomiędzy różnymi ośrodkami a nawet w tych samych ośrodkach naszego otoczenia .
Może to być układ ZIEMIA - ATMOSFERA , ZIEMIA - ZIEMIA czy też ATMOSFERA -ATMOSFERA . .Nieodgadnione i nie zbadane z punktu widzenia fizyki jest magnetyzm ziemski , a w tej kwestii wykorzystania różnicy siły oddziaływania magnetycznego .

Na świecie jest może kilka lub kilkanaście tysięcy ludzi usiłujących odkryć jeszcze jakąś inną możliwość pozyskania "darmowej" energii
to zapewne idioci a ja jestem nie dość że idiotą to marzycielem
i znacznie większa grupa ludzi nauczonych tego: ŻE SIĘ NIE DA ! i oni na pewno muszą być b . mądrzy ponieważ na tym etapie zakończyli edukację że nie da się więcej niczego nauczyć i zmienić .
Akurat Chińczycy mają coś do zaproponowania / to jeszcze nie sprawdzone .
I od tej pory możemy już przestać myśleć : bo opanowało nas DOLCE FAR NIENTE

es2
-

Re: Polscy i nie tylko naśladowcy i kontynuatorzy z dziedziny Free Energy

Post autor: es2 » 07 sty 2019, 15:33

Energia to zwykła matematyka/fizyka.
Pompa ciepła. Tylko produkuje energię? A może jednak do swego działania potrzebuje dostarczenia energii?
Elektrownia atomowa. Tylko produkuje? A może jej tez potrzebuje?
Ciepłownia. Tylko produkuje? To dlaczego, praktycznie przy każdej znajdują się agregaty prądotwórcze w razie braku dostawy energii elektrycznej?
Bilans elektrowni atomowej jest bardzo korzystny. Jak pamiętam, do swego działania, pochłania 10% wyprodukowanej energii.
Nie sprawdzałem ile energii pochłania pompa ciepła, której sprawność zależy od wielu czynników. Teraz dochodzimy do czasu zwrotu inwestycji. Ile kosztuje elektrownia atomowa i kiedy się zwróci? Ile kosztuje pompa ciepła i kiedy się zwróci? To samo z wiatrakami, elektrowniami wodnymi itp. Trzeba też pamiętać o bieżących kosztach utrzymanie elektrowni czy pompy ciepła. Nie jest tak, że inwestujemy, czekamy na zwrot inwestycji i później zarabiamy. Cały czas trzeba inwestować.

Dlatego np, nie zamontowałem prądnicy, z układem przetwornic, akumulatora przy wylocie kratki wentylacyjnej, gdzie mam wyraźny "cug". Albo na schodach elementów piezo. Czy pod wycieraczką.
To wszystko DARMOWA energia. Dlaczego więc na chodnikach nie ma prądnic? Dlaczego biegacze, rowerzyści marnują energię?
Chomik marnuje energię biegając w kołowrotu. Dlaczego tej energii się nie wykorzystuje?
Bo jest tak mała, że się to po prostu nie opłaca!
Wyprodukowaną energię trzeba zgromadzić, przetworzyć. To kosztuje, zarówno sam sprzęt (akumulatory wieczne nie są) jak i straty podczas przetwarzania energii.

ODPOWIEDZ