Pralka Hoover HNL6106-37S - nie startuje program, mruga kontrolka STOP

Serwis telewizorów, odbiorników radiowych, wzmacniaczy, magnetowidów oraz innych urządzeń elektronicznych.
ODPOWIEDZ
Motorpal
-

Pralka Hoover HNL6106-37S - nie startuje program, mruga kontrolka STOP

Post autor: Motorpal » 11 cze 2018, 17:16

Witam.
Pacjentem jest pralka Hoover HNL6106-37S. Otóż problem polega na tym, że pralka ta została rozebrana celem wymiany amortyzatorów, sprężyn skorupy bębna, łożysk i simmer-ringu. Pralka ta czekała około miesiąca na złożenie (o ile to ma znaczenie) i po złożeniu jej, po doprowadzeniu wody, podłączeniu wtyczki do gniazda, wybraniu danego programu prania, mruga tylko kontrolka STOP i słychać pracę sterownika (dźwięk jest cichy), po naciśnięciu przycisku rozpoczynającego program prania, dźwięk zanika i gaśnie na chwilę kontrolka STOP. Wymieniłem w sterowniku wszystkie kondensatory elektrolityczne, poprawiłem połączenia lutowane na płytce, symulowałem zablokowanie drzwiczek. Bez skutku. Już mi ręce opadają co może być tego przyczyną.
Oznaczenia sterownika: 41019594 GIAS VS-038d 23/07 MDL MD936. Sterownik był przechowywany w suchym miejscu. Rezystory R8 i R121 nie są uszkodzone. Wizualnie nie widać, by było coś uszkodzone.
Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

Motorpal
-

Re: Pralka Hoover HNL6106-37S - nie startuje program, mruga kontrolka STOP

Post autor: Motorpal » 12 cze 2018, 11:18

Problem rozwiązany, tkwił przy nieprawidłowym podłączeniu pokręteł. Główne pokrętło nie było wcale podłączone. Doszedłem dzięki schematowi tej pralki. Rozjaśnił mi umysł. Przejrzałem i podłączyłem wszystko po schemacie i pralka działa jak należy. Niech ten temat będzie przestrogą na przyszłość. Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ