Stacja pogody z przesyłem danych przez GPRS

Tutaj mozesz poruszać tematy ogólne powiązane z elektroniką, np. dyskusje na temat podzespołów, układów, zasad ich działania. Czyli można pisać o wszystkim czego nie da się przyporządkować do innych działów.
ODPOWIEDZ
Vladym
-
Posty: 5
Rejestracja: 28 lip 2017, 17:16
Lokalizacja: Gdańsk

Stacja pogody z przesyłem danych przez GPRS

Post autor: Vladym » 27 paź 2017, 23:12

Witam.
Chciałbym zrobić stację meteo składającą się z kilku czujników i przesyłającą dane pogodowe co kilka sekund od razu na serwer www za pomocą GPRS.
Do komunikacji GPRS chciałbym zastosować następujący moduł https://botland.com.pl/moduly-gsm/9492- ... stm32.html
Jeżeli chodzi o procesor to myślałem nad użyciem arduino pro mini bądź ewentualnie Atmegi + komunikacja z modułem przez UART.
Całość będzie zasilana ogniwami fotowoltaicznymi.
Proszę o porady i sugestie :grin:
Jaka oferta operatora GSM byłaby najlepsza w tym przypadku?

Tiotichuan
-
Posty: 2
Rejestracja: 20 mar 2018, 16:03

Re: Stacja pogody z przesyłem danych przez GPRS

Post autor: Tiotichuan » 20 mar 2018, 16:48

Też myślałem kiedyś, aby samemu zrobić podobną stacje. Ale obecnie, chyba nie ma sensu samemu budować czegoś takiego, bo są już dostępne takie stacje, przesyłające dane za pomocą komunikacji GSM/GPRS. Można je umieścić dosłownie wszędzie, bo są zasilane solarami. Zobacz, np. taka stacja pogodowa GPRS kosztuje 850-900 zł: http://stacje-pogody.pl/artykul_samowys ... 00,75.html. Wydaje mi się, że nie ma sensu samemu robić czegoś takiego, jeżeli wyjdzie taniej to niewiele, a czujniki wiatru, deszczu itp. będziesz musiał i tak kupić jakieś gotowe, od innej stacji. A przeważnie części do stacji pogodowych, kupowane oddzielnie (np. czujniki + konsola), są droższe niż kupno całej stacji.

ODPOWIEDZ