[Bascom] Wyświetlacz graficzny 128x64px i zapis na kartę SD

To forum jest dla wszystkich pasjonatów mikrokontrolerów AVR Atmela. Wymiana doświadczeń i pomoc dla początkujących w pisaniu programów zarówno w C, Asemblerze jak i BASCOM. Zapraszam znawców tematu, aby pomogli wszystkim początkującym!
ODPOWIEDZ
FireIsland
-
Posty: 36
Rejestracja: 07 lis 2013, 20:58
Lokalizacja: Grybów

[Bascom] Wyświetlacz graficzny 128x64px i zapis na kartę SD

Post autor: FireIsland » 29 cze 2017, 9:58

Dzień dobry,

Jestem w trakcie tworzenia programu, w którym wyniki wyświetlane na wyświetlaczu graficznym chcę zapisać potem na kartę SD. Problem z tym, że polecenia obsługi wyświetlacza graficznego (Boxfill, Line, Circle) "gryzą się" z poleceniem OPEN wykorzystywanym w podprogramie dokonującym zapisu do karty SD; generowany jest jeden lub kilka podobnych błędów typu: Error: 221 Line: 526 Backward jump out of range [_GPIXEL[ 2110]].

Jeśli w programie nie ma żadnego z poleceń: Circle, Boxfill, Line wówczas program się kompiluje i działa, podobnie jeśli nie ma polecenia Open przy zapisie do SD.

Czy chodzi chodzi tutaj o kanały transmisji UART ? Polecenia takie jak Print (Lcdat pewnie też) korzystają z automatycznie otwieranego kanału COM1. Instrukcje obsługi wyświetlacza graficznego (Circle, Boxfill, Line) korzystają z innego kanału transmisji. Gdy otwieram kolejny kanał (dla zapisu SD) następuje jakiś konflikt czego skutkiem jest wspomniany wcześniej błąd ?

Jak pogodzić wyświetlacz z zapisem na kartę SD ?

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam Piotr,

ODPOWIEDZ