Nowy styl forum Elportalu

Jeżeli masz propozycje dotyczące forum lub portalu - pisz śmiało. Jest to również dobre miejsce do wyrażenia swoich opinii i zgłoszenia błędów.
Awatar użytkownika
end
Administrator

Nowy styl forum Elportalu

Post autor: end » 26 kwie 2013, 15:39

Witam.
Proszę o ewentualne uwagi w TYM temacie, jeśli znajdziecie jakieś błędy itd.
Mam nadzieję, że się podoba nowy styl :)

Awatar użytkownika
timo66
Moderator
Kontakt:

Post autor: timo66 » 26 kwie 2013, 15:50

Styl bardzo fajny, coś nowego i przyjemny dla oka.
Co mi w oko wpadło:
"przyjazny portal Elektroniki dla Wszystkich" - między literami są białe pola, nie wiem czy to celowe.

Podobnie jak z prawej strony loga, w miejscu czasopism, dokładniej od prawej strony jest szara "plama".

To tylko taka mała kosmetyka loga.

Awatar użytkownika
end
Administrator

Post autor: end » 26 kwie 2013, 15:53

Wrzucisz screena?

A co do samego loga, to będzie zmodyfikowane jak tylko dostanę pliki źródłowe od P.Góreckiego jr.

Awatar użytkownika
timo66
Moderator
Kontakt:

Post autor: timo66 » 26 kwie 2013, 16:38

Hmm, dziwne to. Wcześniej był tam taki niebieski pasek/tło, a teraz gdy jest szary to wszystko jest ok.
Problem się rozwiązał.

Awatar użytkownika
Dawid2379
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Dawid2379 » 26 kwie 2013, 18:24

Pomysł świetny aby coś zmienić, ale mi osobiście odpowiadałyby wciaż kolor zielony, to sprawiało że i wizualnie forum jest przyjazne:)

Awatar użytkownika
matrix
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: matrix » 26 kwie 2013, 19:00

Ja cię kręcę w obie ręce. Ale się zmieniło. W szoku jestem. Oczywiście w pozytywnym szoku.

Awatar użytkownika
Pikczu
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Pikczu » 26 kwie 2013, 20:33

Też jestem za.
PS. a dało by się zrobi samo dopasowanie do rozmiaru monitora.
Mam 24" 1920x1200 i po bokach mi zostają dość szerokie pasy.

Awatar użytkownika
mr_x
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: mr_x » 26 kwie 2013, 22:55

Chyba nie działa teraz pokazywanie czytanych tematów w innym kolorze, gdy klikam na posty nieprzeczytane. Dawniej były w innym kolorze od nieczytanych (opierało się to na cookies).

Awatar użytkownika
Wojtek
Moderator
Kontakt:

Re: Nowy styl forum Elportalu

Post autor: Wojtek » 27 kwie 2013, 8:59

end pisze:Witam.
Proszę o ewentualne uwagi w TYM temacie, jeśli znajdziecie jakieś błędy itd.
Mam nadzieję, że się podoba nowy styl :)
End super - widzę że forum wyprzedza portal :)

Awatar użytkownika
Wojtek
Moderator
Kontakt:

Post autor: Wojtek » 27 kwie 2013, 9:01

Aha linki u góry począwszy od FAQ trzeba by przesunąć w prawo całkowicie na czarne pole bo FAQ jest praktycznie niewidoczne. Coś z ikonką GG jest nie tak pewnie nie wyświetla się status bo widać tylko kwadracik i kropke.

Awatar użytkownika
end
Administrator

Post autor: end » 27 kwie 2013, 10:25

mr_x pisze:Chyba nie działa teraz pokazywanie czytanych tematów w innym kolorze, gdy klikam na posty nieprzeczytane. Dawniej były w innym kolorze od nieczytanych (opierało się to na cookies).
Postaram się to zmienić, bo przeoczyłem to w momencie zmian kolorów czcionek.
Wojtelk pisze: Aha linki u góry począwszy od FAQ trzeba by przesunąć w prawo całkowicie na czarne pole bo FAQ jest praktycznie niewidoczne. Coś z ikonką GG jest nie tak pewnie nie wyświetla się status bo widać tylko kwadracik i kropke.
Widzę, że korzystasz z IE, więc podejrzewam, że masz włączony widok zgodności i to powoduje, że masz rozjechaną stronę.
Dzięki za to GG, bo też przeoczyłem :) Za dużo detali na jeden raz ;)

Awatar użytkownika
Ertew
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Ertew » 27 kwie 2013, 11:21

Pierwsze wrażenie: Kolor mi się nie podoba, zielony odcień był ładniejszy.
Drugie: forum jest bardziej czytelne, także jestem w pozytywnym szoku.

Od czasu zmiany stylu kilkukrotnie miałem problem z logowaniem 'nieprawidłowe hasło dla użytkownika Ertew'. Pojawia się gdy w jakiś sposób loguję się z adresu

Kod: Zaznacz cały

https://forum.elportal.pl/
.
Nie wiem z czym jest związane przekierowanie z prawidłowego adresu

Kod: Zaznacz cały

https://forum.elportal.pl/
na nieprawidłowy, czy moja wina. Jeszcze zbadam sprawę.

Mimo wszystko, na stronie głównej Elportalu umieszczony jest nieprawidłowy link.
Coś z tym trzeba zrobić, moim zdaniem najlepiej usunąć forum z błędnego adresu i zrobić tam przekierowanie na adres poprawny.

Pikczu pisze:Też jestem za.
PS. a dało by się zrobi samo dopasowanie do rozmiaru monitora.
Mam 24" 1920x1200 i po bokach mi zostają dość szerokie pasy.
[offtopic]Mam monitor w jedynym słusznym rozmiarze HD gdyż po przekroczeniu granicy 1920x1080 ceny zauważalnie skaczą w górę. Po kilku dniach męki zainwestowałem w stojak i postawiłem monitor do pionu. Na rozdzielczości 1080x1920 zdecydowanie wygodniej czyta się internet. [/offtopic]
Niemniej dołączam się do prośby, czy można tak zmodyfikować styl aby strona dopasowała się do szerokości okna, zostawiając po bokach ozdobne paski np. 10% szerokości albo po 50px?

Awatar użytkownika
end
Administrator

Post autor: end » 27 kwie 2013, 11:45

Pierwsze wrażenie: Kolor mi się nie podoba, zielony odcień był ładniejszy.
Drugie: forum jest bardziej czytelne, także jestem w pozytywnym szoku.
Myślę, że kolor to kwestia gustu, ale wiadomo, każdy ma inny.
Styl został dopasowany do nowej oprawy graficznej elportalu, więc tutaj praktycznie z góry było narzucone jak ma to wyglądać i moim zdaniem wygląda nieźle :) i faktem jest, że strona jest dużo bardziej przejrzysta i tym samym czytelniejsza.

Co do adresów.

Poprawny adres to forum.elportal.pl - była już o tym mowa na forum (po zmianie serwera i aktualizacjach)

Adres forum.elportal.pl/ - nie jest już poprawnym adresem i to właśnie to powoduje błędy logowania, wynika to z ustawień forum i nie można tego zmienić.

Co do samej rozdzielczości, to postaram się to jakoś ugryźć, ale na chwilę obecna nic nie mogę obiecać.

Awatar użytkownika
Wojtek
Moderator
Kontakt:

Post autor: Wojtek » 27 kwie 2013, 17:29

end pisze:Widzę, że korzystasz z IE, więc podejrzewam, że masz włączony widok zgodności i to powoduje, że masz rozjechaną stronę
Zgadza się najczęściej korzystam z IE ale prawdopodobnie nie tylko ja, pod FF jest ok - w wolnej chwili można by to poprawić, a myślę że nie jest to duży problem trzeba by przeedytować plik nagłówka. No ale dla mnie nie jest to priorytet :)

Awatar użytkownika
KrzysiekK
Użytkownik

Post autor: KrzysiekK » 27 kwie 2013, 17:47

U mnie w przeglądarce Firefox 20.0.1 nowy styl Forum wyświetlany jest poprawnie. Natomiast w przeglądarce IE 8 menu nagłówka "FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Rejestracja Zaloguj " wyrównane jest do lewej strony, podczas gdy w Firefoksie menu to jest wyśrodkowane. Ponadto w IE 8 po obydwóch stronach paska tego menu są widoczne dość duże wcięcia, bez względu na opcję "Widok zgodności". Wygląda to jak na obrazku poniżej. W Operze wersja 12.15 wszystko wyświetlane jest dobrze, choć w miejscu wskazanym w przypadku przeglądarki IE8 można dostrzec małe przesunięcie paska menu w prawą stronę o jakiś może jeden dwa piksele.

Natomiast co do nowej kolorystyki to ten ceglasty kolor dominujący w nowym stylu Forum także się mi nie podoba, ale to też jest kwestia gustu.
Załączniki
usterka.jpg
usterka.jpg (32.07 KiB) Przejrzano 14058 razy

ODPOWIEDZ