Jaki sprzęt do diagnostyki samochodów?

Tutaj mozesz poruszać tematy ogólne powiązane z elektroniką, np. dyskusje na temat podzespołów, układów, zasad ich działania. Czyli można pisać o wszystkim czego nie da się przyporządkować do innych działów.
ODPOWIEDZ
Turkis
-

Jaki sprzęt do diagnostyki samochodów?

Post autor: Turkis » 16 lip 2013, 20:43

Być może ktoś się orientuje i pomoże mi w wyborze. Poszukuję w miarę dobrego sprzętu diagnostycznego do samochodów osobowych różnych marek. Jestem raczej początkującym w tych tematach więc nie chciałbym wydawać więcej, niż powiedzmy 1000 złotych. Czy w tej cenie można dostać coś w miarę rozsądnego, z podstawowymi funkcjami? Znajomy polecał mi Autela, mówił, że są proste w obsłudze. Faktycznie na ich stronie znalazłem za 600 złotych VAG 505 Pro – co prawda do VW, Audi, Seata i Skody, ale sam jeżdżę Golfem, więc na początek, do nauki byłby jak znalazł. Czy coś takiego opłaca się w ogóle kupować, powiedzmy w celach edukacyjnych? Na czymś trzeba się w końcu nauczyć. Proszę o pomoc.

Awatar użytkownika
tom5555
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: tom5555 » 17 lip 2013, 17:47

VAG nadaje się tylko do aut z rodziny VW. Ja polecał bym zestaw Autocom http://autocom.se/en/products . Program oferuje dużo podpowiedzi, co jest przydatne dla początkujących. Oprócz tego dostajesz oprócz interface OBD2 złącze do BMW, niektórych Mercedesów, Fiatów i coś w rodzaju złącza uniwersalnego. Nowa wersja obecnie kosztuje około 1600zł lub mniej, wersję sprzed roku - dwóch kupisz za połowę tej ceny.

Awatar użytkownika
timo66
Moderator
Kontakt:

Post autor: timo66 » 17 lip 2013, 18:01

Ja się coraz bardziej zastanawiam nad tą zabawką -> http://www.vag-tech.pl/infopage.php?id=11
moja samoróbka jest za bardzo ograniczona.

Turkis
-

Post autor: Turkis » 22 lip 2013, 19:45

Dlatego chce samodzielny tester aby nie bawić się z laptopem, wielu znajomych narzeka na pracę w taki sposób, ze bateria się rozładuje, że nie wygodnie itd.

Samodzielny tester wpinam i już działam.

kolego tom5555, gdzie widziałeś autocoma za 1600?

Awatar użytkownika
tom5555
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: tom5555 » 22 lip 2013, 20:16

Miałem okazję go kupić w takiej cenie, ale było to załatwiane przez znajomego, więc nie wiem skąd dokładnie pochodził. Z tego co się dowiadywałem jest to legalna wersja. Chciałem kupić ten zestaw do firmy, więc nie było mowy o "lewej" wersji.

Awatar użytkownika
GAVRON
Użytkownik

Post autor: GAVRON » 22 lip 2013, 22:18

Poszperaj i zapytaj na tej str.

http://www.viaken.pl/

Osobiście kupiłem niedawno kabel do VAG-COM-a (VAG KKL-line USB) i zaadaptowałem nowo wymienioną przepustnice, naprawiłem błąd poduszki powietrznej kierowcy w swoim GOLFERZE (stara 3-ka a jak cieszy :razz: )

Kabelek do laptopa na USB kosztował niecałe 60 PLN + polski VAG lub VAG-COM 4.01 w wersji testowej do ściągnięcia z NET-u (niestety TRIAL ma ograniczenia). Na początek wystarczy do nauki i zdobywania pierwszych szlifów.

Kabel można było by nie tylko stosować do grupy VW (zdaje się że OPEL i BMW - niektóre) wydaje mi się że zależy to od stosowanych złącz i interfejsów diagnostycznych (OBD2) i oprogramowania pod konkretną markę ale to już jest pytanie do sprzedającego o możliwości interfejsu.

O droższe testery możesz zapytać, wszystko też zależy z jakiego rocznika auta chcesz serwisować, dla mnie osobiście LAPTOP jest bardziej uniwersalny.

ps.

jeżeli chodzi o krótkie działanie baterii w laptopie, to wyposaży się GOLFISKO w ładowarkę do LENOVO :razz:

Keiei92
-

Re: Jaki sprzęt do diagnostyki samochodów?

Post autor: Keiei92 » 29 mar 2018, 7:45

Stary temat ale dotarłem tu przez google więc też bym chciał się wypowiedzieć.
Ja długo szukałem ale w końcu znalazłem polecam sklep interdiag zadzwoniłem doradzili i dokonałem zakupu. Jeżeli ktoś by miał potrzebę to pisać na maila to mogę coś podpowiedzieć.

ODPOWIEDZ