Ograniczenie praw nowych użytkowników

Jeżeli masz propozycje dotyczące forum lub portalu - pisz śmiało. Jest to również dobre miejsce do wyrażenia swoich opinii i zgłoszenia błędów.

Jesteś za tym?

Czas głosowania minął 22 cze 2012, 15:06

1. tak
8
44%
2. nie
10
56%

Liczba głosów: 18

Awatar użytkownika
Luminofor
Użytkownik

Post autor: Luminofor » 15 cze 2012, 22:59

joon pisze: 4.To już takie moje prywatne spostrzeżenie: czy jest możliwość sprawdzenia czy niektóre konta nie są zakładane z jednego IP? czytając niektóre wypowiedzi aż rzuca mi się w oczy że jedna osoba ma rozdwojenie jaźni :)
Jak koleś ma zmienne IP (np. Neostrada) to i tak na niewiele się to zda.
Jony130 pisze:Jak dla mnie te forum jest za mała na wprowadzenia jakiś drastycznych zmian zaostrzających/ograniczających prawa nowych użytkowników.
Jak się komuś nie podoba jakiś post, to nich użyje "wykrzyknika" do raportowania postów.
I nie udziela odpowiedzi w danym temacie.
Polać mu, dobrze pisze! Ograniczenia w takiej czy innej formie tylko zaszkodzą temu forum.

sta
Użytkownik

Post autor: sta » 16 cze 2012, 1:16

Może przećwiczmy to na przykładzie. Mamy świeży temat, jeszcze świeższego użytkownika. Wypadałoby napisać „zacznij człowieku od czegoś prostszego, wtedy za jakiś czas więcej zrozumiesz i sam dojdziesz do rozwiązania. A przy okazji naucz się zadawać pytania które dają szansę udzielenia odpowiedzi”. Do tego nie wiadomo kim jest pytający, niektórzy chcieliby kogoś takiego zbanować. Kilka razy w podobnej sytuacji zapytałem o więcej szczegółów, później ktoś wiedzący więcej ode mnie mógł udzielić pomocy i wszyscy byli szczęśliwi. Może jestem naiwny, ale chcę wierzyć, że przynajmniej jedna osoba następnym razem swoje pytanie sformułowała lepiej, a do tego czasu czegoś się nauczyła.
Pytanie więc brzmi, czy zupełnie początkujący (jeśli chodzi o elektronikę) są mile widziani na forum. Ale to pytanie do administratora, do szefa wszystkich szefów.

Awatar użytkownika
rezasurmar
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: rezasurmar » 16 cze 2012, 10:12

W/g mnie to forum jest stworzone dla początkujących ;), ale chamstwa i roszczeniowej postawy nie toleruje.

Pozostaje chyba tylko apel do aktualnych użytkowników o większe tępienie "zaliczeniowców", a początkującym trzeba po prostu wskazać właściwą drogę.

Niestety, ale często młodym wydaje się, że wszystko dostaną na tacy, że elektronika to jest prosta, wystarczy tylko kupić lutownice, parę elementów i już można składać Challengera.

Awatar użytkownika
joon
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: joon » 16 cze 2012, 12:02

Więc akceptacja postów nowych użytkowników przez moda. Moderator widzi posta- piszę do początkującego jakie ma uwagi- początkujący poprawia i post przechodzi. Przykład z góry pokazuje że "świeżak" będzie teraz uważał że z każdym problemem będzie mógł zwrócić się na forum, pewnie jutro padnie pytanie jak zmienić tapetę w Windowsie :/

rezasurmar pisze:Niestety, ale często młodym wydaje się, że wszystko dostaną na tacy, że elektronika to jest prosta, wystarczy tylko kupić lutownice, parę elementów i już można składać Challengera.
O to dokładnie chodzi, przecież wiadomo że tą ścieżkę trzeba przeciąć na płytce; od "dolnej" strony a rysunek przedstawia tylko górę.

A to że ze stajni AVT wychodzą czasami buble to swoją drogą... Kiedyś kupiłem miernik który na "omach" pokazywał cały czas zero- metalowy paproch robił zwarcie na płytce, ostatnio kupiłem wykrywacz który nawet na papierze nie ma szans działać bo ktoś żeby go ulepszyć zamiast bipolara wsadził mosfeta zapominając o innym sterowaniu... Ale to takie małe OT :oops:

Edyta:
Tak sobie myślę że nawet nie trzeba sprawdzać ilości postów- lepszym wyznacznikiem będzie ilość godzin spędzonych na forum.

ODPOWIEDZ