[Protel 99SE] biblioteka PCB - złącze mini jack 3,5 stereo

Tutaj mozesz poruszać tematy ogólne powiązane z elektroniką, np. dyskusje na temat podzespołów, układów, zasad ich działania. Czyli można pisać o wszystkim czego nie da się przyporządkować do innych działów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mariusz_edw
Użytkownik
Posty: 307
Rejestracja: 22 lip 2005, 13:02
Lokalizacja: Polanica Zdrój
Kontakt:

[Protel 99SE] biblioteka PCB - złącze mini jack 3,5 stereo

Post autor: mariusz_edw » 16 cze 2010, 13:16

Witam.

Poszukuję gotowej biblioteki PCB ( Protel / Trax Maker ) zawierającej złącze mini jack stereo 3,5. Ewentualnie byłbym wdzięczny za plik PCB w którym użyto ten element.

keruseykaryu

Post autor: keruseykaryu » 17 cze 2010, 5:24

Wiesz co. Korzystanie z gotowca mija się z celem. Dlaczego? Bo nigdy nie wiadomo jakie później złącze kupisz. A jak zrobisz w odwrotną stronę to możesz szukać potem pasującego złącza przez parę miesięcy.

Takie rzeczy robi się pod konkret. Jest złącze, masz go w ręku, takiego będziesz używał, nie ma problemów z kupieniem. Dopiero teraz otwieramy PDFik i rysujemy - co akurat w Protelu jest banalnie proste.

Awatar użytkownika
matrix
Użytkownik
Posty: 1805
Rejestracja: 15 mar 2006, 5:21
Lokalizacja: Sochaczew
Kontakt:

Post autor: matrix » 17 cze 2010, 9:14

keruseykaryu pisze:Wiesz co. Korzystanie z gotowca mija się z celem. Dlaczego? Bo nigdy nie wiadomo jakie później złącze kupisz.
akurat co do złącz minijack to można być (raczej) pewnym że rozstaw jest znormalizowany i każde następne złącze będzie raczej takie samo. więc jak dla mnie prośba kolegi z pierwszego postu jest jak najbardziej sensowna.

ODPOWIEDZ