Program assembler 8051, opis + schemat

Tu piszemy wiadomość, jeżeli zadanie domowe sprawia kłopot
i szybko potrzebujemy pomocy w rozwiązaniu.
ODPOWIEDZ
Jerzyk
-

Program assembler 8051, opis + schemat

Post autor: Jerzyk » 28 sty 2014, 23:27

Witam,

szukam pomocy z programem w assemblerze, który mamy opisać i wykonać schemat blokowy. Czy byłby ktoś w stanie coś takiego zrobić? Nie wiem czemu dostałem takie zadanie bez przygotowania do programowania niskopoziomowego, nie jestem też studentem programowania ani nawet informatyki. Sam kod już mamy, teraz ta druga część, z którą nie dajemy rady. Do programu trzeba dopisać po prostu komentarze co się dzieje w kodzie oraz narysować schemat blokowy.

Dzięki za jakąś pomoc
Pozdrawiam
Załączniki
kod.rar
(738 Bajtów) Pobrany 248 razy

Awatar użytkownika
kayron
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: kayron » 29 sty 2014, 16:36

Do programu trzeba dopisać po prostu komentarze co się dzieje w kodzie
A kto jak nie wy ma wiedzieć co się dzieje w tym programie. Komentarze się dodaje w trakcie pisania programu, a nie potem, jak już nie wiadomo co gdzie jest. Wątpię że tu wam ktoś pomoże, bo to wróżenie z fusów, co mieliście na uwadze pisząc kod.
Tzn. można dopisać taki sztywny opis instrukcji, ale to nie jest to co ma być.
Podobnie z schematem blokowym algorytmu, tylko wy go znacie.

Spytaj się też w moim imieniu swojego profesora, po co ci to potrzebne w życiu ? jak nie jesteś Informatykiem, ani programistom, a 8051 to eksponat muzealny, równie dobrze mógł wam kazać napisać program na C64, tam tez się skrobało w ASM.

Jerzyk
-

Post autor: Jerzyk » 29 sty 2014, 21:43

Ten program był pisany przez pare osób jakie tworzą grupę. Dodatkowo kompletnie nie ma go gdzie przetestować, bo emulatory DSM-51 na PC np. wywalają błąd, a na mikrokontrolerze fizycznym w pracowni działa bez problemu (i vice versa, to co działa na fizycznym 8051 to nie działa na jego emulatorze). Ja się z Tobą całkowicie zgadzam. Jeżeli studiowałes to wiesz, że student nie ma żadnego prawa głosu względem prowadzącego, a to jest już w ogóle gość, który jest kierownikiem całego zakładu na uczelni, więc można mu narobić niewiele... Jak wyjade z takim pytaniem to uwale, zapłace i za rok pójde do kogoś normalnego, ale póki co szukam pomocy gdzie popadnie, a nuż się uda.
Przykre jest to, że tak naprawdę 50% rzeczy na studiach (a ja jestem niby na tych jednych z najlepszych w kraju) to są straszne bzdury. Uczą nas tego samego co 15-20 lat temu, niektóre urządzenia pamiętają narodziny pewnie mojej babci albo i gorzej... I ja mam po tym być niby fachowcem przygotowanym do pracy... :mrgreen:

simrowit
-

Post autor: simrowit » 29 sty 2014, 23:48

Faktycznie studia trzeba jakoś przeżyć, studentom należy pomóc :)
Trochę pokomentowałem, też już wszystkiego nie pamiętam z wykopalisk;) ale
może coś pomoże. W każdym razie ten program nie wygląda na kompletny, może korzystasz z bibliotek, jednak nie widać tutaj ich dołączenia.

Powodzenia.
Załączniki
kod.rar
(1.22 KiB) Pobrany 240 razy

ODPOWIEDZ