Studia a wartość człowieka

Tu piszemy wiadomość, jeżeli zadanie domowe sprawia kłopot
i szybko potrzebujemy pomocy w rozwiązaniu.
ODPOWIEDZ
Pietrz
-

Studia a wartość człowieka

Post autor: Pietrz » 17 mar 2021, 12:38

Cześć, przychodzę do Was z pytaniem, które ostatnim czasem zaprząta moją głowę, bardzo chciałabym poznać Waszą opinię na ten temat.
Szukam nowej pracy, mam średnie wykształcenie (pełne) oraz kurs zawodowy. Niestety, mimo wysłania aplikacji na stanowiska, gdzie moje umiejętności pokrywały się z tymi pożądanymi przez pracodawcę, nikt się nie odezwał.
Rozmawiałam z ludźmi na ten temat i wszyscy mówią mi, że to przez brak studiów. Że to źle o mnie świadczy i to jest powodem, dlaczego nikt mnie nie chce... Ci ludzie zasugerowali mi nawet, że nie liczy się jakie studia ktoś posiada, a sam fakt, że one są.
Od zawsze byłam zdania, że jak iść na studia, to na taki kierunek, w którym chcemy podążać na naszej ścieżce zawodowej.
Mam już mętlik w glowie. Czuję się bardzo źle z tym, że nie mogę zrobić kroku naprzód w swoim życiu zawodowym, tylko dlatego, że szukałam tego, co mnie naprawdę kręci i co chcę robić w życiu.
Czy ktoś z Was tak miał? Ułożyło Wam się życie?

zdr
-

Re: Studia a wartość człowieka

Post autor: zdr » 17 mar 2021, 13:40

Rozmawiałem kilka razy prywatnie z osobami które zajmują sie HR'em i powiem Ci jak to wygląda. Otóż każda firma ma swoje must have i nice to have. Jeśli na dane stanowisko jest dajmy na to 20 osób i każda z nich ma takie same kwalfikacje z "must have" oraz zbliżone z "nice to have" to decydują studia, szkolenia, staże itd. Nie wiem z jakiej branży jesteś ale np w IT warto mieć swoje portfolio. Wtedy to sporo zapunktuje, oczywiście babki z HR nie znają sie na kodzie więc bo prostu dla nich to będzie plus.
http://korax-finanse.pl

ODPOWIEDZ