Zlecę przerobienie starego telefonu PRL z tarczą

Oferty typu dam pracę/szukam pracy. Tu lądują także propozycje odpłatnego rozwiązania pracy domowej lub wykonania projektu, jeżeli tylko nie wylądują w koszu...
ODPOWIEDZ
piotrek-janek
-
Posty: 1
Rejestracja: 09 mar 2019, 22:41

Zlecę przerobienie starego telefonu PRL z tarczą

Post autor: piotrek-janek » 09 mar 2019, 22:45

Zlecę przerobienie starego telefonu PRL z tarczą. Mam stary bakielitowy telefon. Chcę aby w nim umieścić urządzenie, które wykona dwa zadania:
1. po podniesieniu słuchawki z głosniczka będzie odtworzony zapisany dźwięk
2. po wykręceniu np. cyfry 2, mówiąc do słuchawkowego mikrofonu będzie można ten dźwięk zapisać.
Dźwięk odsłuchu i nagrania musi być "wgrywany" i zapisywany tak aby mozna było go przenieśc na pendrive. Najlepiej w postaci MP3
Jest to zlecenie komercyjne. Jeśli ktoś się podejmie bądź zaistnieje potrzeba uzupełnienia informacji, uprzejmie proszę o kontakt: piotrekjanek91@gmail.com

es2
Użytkownik
Posty: 109
Rejestracja: 13 mar 2018, 9:47

Re: Zlecę przerobienie starego telefonu PRL z tarczą

Post autor: es2 » 16 mar 2019, 19:16

Trochę mało informacji aby wycenić projekt. Brakuje informacji o sposobie zasilania. Jeśli bateryjne to o wymaganym czasie pracy na akumulatorze/baterii przewidywanej częstotliwości i czasu użytkowania.

Przydałoby się określić budżet na to zlecenie co przyciągnęłoby niektórych zleceniobiorców inni natomiast nie zawracali by sobie głowy zleceniem za 1000zł.
Zakładając optymistycznie, że zlecenie da się wykonać w 5 dni roboczych, Wartość zlecenia kształtuje się na poziomie 2'000..4'000zł (50..100zł/h). Czy da się zlecenie zrealizować w 40 godzin? Wątpię, bo ok 8 godzin zajmie samo wymyślenie w jaki sposób to zrealizować.


PS
Wysłałem ofertę 5 dni temu i na razie cisza.
Czy normalnie jest nieodpowiadanie na oferty? Indywidualnych zleceniodawców nawet rozumie, widzi kwotę 10 czy 100 razy wyższą niż podobne urządzenie w sklepie i puka się w czoło, ale komercyjne zlecenie, na którym będzie zarabiać się ogromne pieniądze? Każdy, kto wdrażał komercyjne rozwiązania, wie, że stawki za podobne zlecenia kształtują się w granicach 100..400zł, czas jaki należy poświęcić to 100 czy 200 godzin, że cała inwestycja związana z późniejszą produkcją i dystrybucją to w prostych projektach dziesiątki czy nawet setki tysięcy złotych.
Dlaczego więc to milczenie?

Awatar użytkownika
KrzysiekK
Użytkownik
Posty: 1287
Rejestracja: 12 kwie 2006, 19:38

Re: Zlecę przerobienie starego telefonu PRL z tarczą

Post autor: KrzysiekK » 17 mar 2019, 20:50

Niestety sporo osób uważa, że może zlecić wykonanie "jakiegoś" projektu za co najwyżej kilkaset złotych, a potem wykorzystać go do celów zarobkowych. W linku poniżej opis jak wycenić projekt urządzenia elektronicznego. Oczywiście to tylko poglądowy opis, ale daje pewien punkt odniesienia co do kosztów wykonania projektu urządzenia elektronicznego.

Wycena projektu urządzenia elektronicznego - link.

es2
Użytkownik
Posty: 109
Rejestracja: 13 mar 2018, 9:47

Re: Zlecę przerobienie starego telefonu PRL z tarczą

Post autor: es2 » 18 mar 2019, 7:48

KrzysiekK pisze:
17 mar 2019, 20:50
punkt odniesienia co do kosztów wykonania projektu urządzenia elektronicznego.
Wycena projektu urządzenia elektronicznego - link.
Wycena z linku to taka bardzo ale to bardzo optymistyczna. Realnie trzeba to pomnożyć przez 2.
W swojej karierze nie pamiętam projektu który byłby zrealizowany w czasie krótszym niż ok 80 godzin. Znajdując "jelenia", który zrobi to za 50zł/h daje to 4000zł. Niestety, najczęściej taki "jeleń" nie daje rady i zostawia projekt niezrealizowany. Wynika to z tego, że bardzo często ów "jeleń, to "Arduinowiec", który chce się uczyć za czyjeś pieniądze. Inna sprawa to "jakość" realizacji projektu. Program nieodporny na banalne błędy, brak informacji o błędach, w konsekwencji serwisowanie sprzętu jest kłopotliwe, bywa, ze może doprowadzić do kosztownych awarii np niewykrycie błędu czujnika temperatury zaowocuje ciągłą pracą agregatu zamrażarki albo nie włączy go wcale niszcząc zamrożone produkty.

ODPOWIEDZ