[C++] Obsługa RS-232

Forum dotyczące ogólnie pojętego programowania - algorytmów, struktur danych, narzędzi programistycznych, itp - głównie w kontekście komputerów PC.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
grysek67
Użytkownik
Kontakt:

[C++] Obsługa RS-232

Post autor: grysek67 » 13 gru 2008, 16:21

Witam

Naipsałem taki oto programik:

Kod: Zaznacz cały

#include <stdio.h>
#include <BIOS.h>
#include <stdlib.h>

char parametry;
int cmd = 0;
const port = 1;
int dane_rec;
unsigned char dane_wr;

int main()
{
  parametry = (0x03 | 0x00 | 0x00 | 0xE0)  
  bioscom(cmd,parametry,port);    //inicjaliazacja

for (unsigned char x = 0; x < 255; ++x) {
      bioscom(1, x, port);
      printf("%u\n",x);
      sleep(500);
      }
  return 0;
}
Program ma za zadanie zwiekszac zmienna x o jeden i wysylac jej wartosc do portu COM2 za pomocą funkcji bioscom().

I nie mam pojecia czemu wywala mi podczas kompilacji komunikat o błedzie w pilku BIOS.h CZy kots moze wie w czym tkwi problem? Program według mnie jest chyba ok.
Załączniki
blad.PNG

aktus
Użytkownik

Post autor: aktus » 17 gru 2008, 1:44

Nie dość ze brakuje 2 średników, to jeszcze jest błąd przy deklaracji zmiennej far - wielkość tej zmiennej jest albo nieznana, albo zerowa.

Awatar użytkownika
c4r0
Moderator
Kontakt:

Post autor: c4r0 » 17 gru 2008, 10:24

aktus pisze:Nie dość ze brakuje 2 średników, to jeszcze jest błąd przy deklaracji zmiennej far - wielkość tej zmiennej jest albo nieznana, albo zerowa.
Zdaje się, że nie wiesz o czym mówisz. "far" to nie jest nazwa zmiennej, a błędy dotyczące średników wynikają z tego że kompilator nie rozumie składni tej deklaracji. Wygląda to tak, jak by Twój kompilator nie rozumiał co to jest void far*, może ten plik nagłówkowy był przygotowany pod inne środowisko programistyczne?

Awatar użytkownika
grysek67
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: grysek67 » 17 gru 2008, 15:52

Ten plik został przygotowany specjalnie dla Borland C++ Builder i tego uzywam do kompilacji i niestety wyrzuca mi błędy. I wlasnie nie wiem w czym problem skoro wszystko jest tak jak ma byc

ODPOWIEDZ