wxDev-C++ problem z kompilacją

Forum dotyczące ogólnie pojętego programowania - algorytmów, struktur danych, narzędzi programistycznych, itp - głównie w kontekście komputerów PC.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Aro
Użytkownik
Kontakt:

wxDev-C++ problem z kompilacją

Post autor: Aro » 02 sty 2008, 18:12

Witam,
Programy pisane "ręcznie" kompilują się bez problemu, natomiast kiedy chcę skompilowac program korzystając z szablonu, lub gotowy kod źródłowy (np. "mega_prog" Radosława Koppla) to wywala taki oto błąd:

Kod: Zaznacz cały

[resource Error]les\Dev-Cpp\Bin\windres.exe: no resources
[build Error] exe: ***[Objects/MingW/Projekt4_private.res]Error1
Czy coś trzeba zmienic w ustawieniach, czy makefile? Mam chyba najnowszą wersje wxDev.

Awatar użytkownika
olo16
Użytkownik

Post autor: olo16 » 02 sty 2008, 20:55

Z komunikatu wynika, że nie ma jakiegoś pliku ".res".

Awatar użytkownika
Koppel
Użytkownik

Post autor: Koppel » 03 sty 2008, 1:31

Patrząc na wyświetlany komunikat, wygląda na to, że nazwa projektu została zmieniona z "Mega_programmer" na "Projekt4". Kompilator powinien tworzyć automatycznie plik o nazwie [nazwa projektu]_private.res. Proponuję spróbować przed kompilacją przeprowadzić czyszczenie projektu. Ewentualnie powrócić do starej nazwy i spróbować czy w takim przypadku kompilacja przebiega bez problemu.
Czy plik projektu został zachowany czy został utworzony nowy projekt i dodano do niego pliki źródłowe?

Awatar użytkownika
Aro
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Aro » 03 sty 2008, 17:00

Z pierwszego komunikatu wynika, że nie może utworzyc pliku .res, natomiast z drugiego, że nie ma tego pliku. Jedno wynika z drugiego. A więc problem jest z utworzeniem Projekt4_private.res. Przynajmniej tak myślę.
Nie zmieniałem nazwy, tylko podałem akurat przykład z czystym projektem o nazwie "Projekt4". Niestety czyszczenie projektu także nie przynosi rezultatu.
Koppel jeśli chodzi o mega_prog to nie tworzyłem nowego projektu, tylko od razu próbowałem skompilowac to co było.
Mam wersję 6.10.2 wxDev-C++.

ODPOWIEDZ