[PHP] przekierowanie

Forum dotyczące ogólnie pojętego programowania - algorytmów, struktur danych, narzędzi programistycznych, itp - głównie w kontekście komputerów PC.
ODPOWIEDZ
michj
-

[PHP] przekierowanie

Post autor: michj » 08 cze 2013, 10:27

Cześć,
tworzę prywatną stronę przy użyciu serwera Server2Go. Próbuję w kodzie PHP zrobić przekierowanie za pomocą polecenia:

Kod: Zaznacz cały

header("Location: index.php");
Niestety nie działa mi, występuje następujący błąd:

Kod: Zaznacz cały

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at C:\MySQL\SerweryWWW\Server2Go\server2go\htdocs\michj\mat\addart.php:1) in C:\MySQL\SerweryWWW\Server2Go\server2go\htdocs\michj\mat\addart.php on line 15
Jak można to rozwiązać? To dziwne że nie działa, bo na pewnej stronie na serwerze szkolnym tworzonej przeze mnie takie polecenia działały bez problemu.

michj
-

Post autor: michj » 08 cze 2013, 11:08

Problem rozwiązany. Zmieniłem kodowanie na ANSI i działa :smile:

FlyingNinja
-
Kontakt:

Post autor: FlyingNinja » 03 lip 2013, 12:48

Nie stosuj kodowania ANSI :), już się takiego nie stosuje. Obecnie wszelakie pliki zwłasza programując aplikacje webowe koduje się w UTF-8.

W Twoim przypadku zapewne problemem był BOM (Byte Order Mark), który jest niewidoczny bez HexEditora, a lubi się czasem na poczatek pliku wtrynić. Usunąć go można łatwo za pomocą programu Notepad++, gdzie w menu można wybrać kodowanie UTF8 bez BOM.

michj
-

Post autor: michj » 12 lip 2013, 13:00

Właśnie korzystam z Notepada++. Dzięki, rozumiem już.

ODPOWIEDZ