Całkowita kopia dysku twardego

Dyskusje na temat sprzętu, konfiguracji, sterowników i oprogramowania.
Awatar użytkownika
matrix
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: matrix » 02 lis 2009, 10:29

olo16 pisze:Ciekawe ile waży taki obraz dysku w XML
z 30G zajętego miejsca na moim dysku C ten program zrobił mi 19,8G.
olo16 pisze:albo coś pomyliłeś. Przecież XML to format tekstowy...
nic nie pomyliłem. zrobiłem sobie backup systemu. fakt, nie wszystkie pliki są XML. główny plik to XML, reszta typ nieznany dla mojego systemu. program ten działa na zasadzie winrara tudzież innych tego typu programów. dzieli wszystko na jednakowe pliki. tak to wygląda:
Załączniki
back up.JPG

Awatar użytkownika
Kulpina
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Kulpina » 03 lis 2009, 20:10

Mission one
Mission failed
Loading last game save failed...

No właśnie. Podpiąłem obydwa dyski do komputera, programem Acronis zrobiłem klonowanie jednego dysku na drugi. Z dysku źródłowego na dysk docelowy (oba po ok 40gb).
I bilans taki, że docelowy dysk znikł po tym klonowaniu O.o...
Po prostu system go nie widzi, komputer w którym miał on być zainstalowany nie odpala (klasyczka biała migajaca kreska w lewym górnym rogu ekranu). I co najgorsze nowy komp na którym robiłem klonowanie też już nie odpala z podłączonym tym dyskiem. Zawiesza się zaraz na początku.
Jakieś pomysły co zrobić?

Awatar użytkownika
Ertew
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Ertew » 05 lis 2009, 18:00

Pracowałem z programem GParted, umożliwia kopiowanie partycji z dysku na dysk oraz wiele więcej (np. zmianę rozmiaru partycji).
Jest prosty w użyciu, ale zalecam przeczytanie instrukcji.
Ciekawie się z nim pracuje, gdyż najpierw zadajemy listę rzeczy do zrobienia, następnie on wykonuje czynności (co może potrwać).
Wymaga linuksa, co jest zaletą, gdyż może działać z LiveCD lub LiveUSB, nie zmieniając stanu dysku w trakcie uruchamiania.

Awatar użytkownika
olo16
Użytkownik

Post autor: olo16 » 06 lis 2009, 17:14

matrix pisze:fakt, nie wszystkie pliki są XML. główny plik to XML, reszta typ nieznany dla mojego systemu.
Ten "głowny" plik XML to pewnie nagłówek i dane dotyczące pakowania, a co najwyżej tablica alokacji plików (bardzo mocno wątpliwe), a wszystkie dane są w tych "nieznanych" dla systemu, czyli system nie wie, czym je otworzyć, ale program wie, jak mu wskażesz odpowiedni plik (ten XML, albo ten, co ci przy nim napisało "Film Video CD", prawdopodobnie ".dat" - z filmem to nie ma nic wspólnego, tak więc masz kolejny przykład, że nie należy wierzyć w to co system "wie" o rozszerzeniach).

Kulpina, Rozumiem, że odpalileś komp ze starego dysku, i nie widział ci nowego, tak? Jeśli tak, to oddaj ten nowy dysk do serwisu. Też ostatnio miałem podobną sytuację: spartycjonowałem dysk, instaluję system - bluescreen instalatora, a pzrtycje na dysku pokazuje że niepoprawne. A żeby było śmieszniej: dysk miał 1TB (1000GB), a tu jeden program pokazuje mi coś koło 9GB, drugi tak samo, a trzeci (po DOSa) - coś koło 8 MB :mrgreen: .

Ja polecam program "Paragon Hard Disk Manager" - kolejka zadań też tam jest, działa pod windą, jest też opcja zrobienia dyskietki na DOSa, tylko trzeba mieć pliki systemowe DOSa (lol, te prawa autorskie... ale w takim wypadku chyba można ściągnąć z neta...). Program jest chyba płatny, ale często go wrzucali do pism typu "komputer świat" (nie wiem jak teraz).

Awatar użytkownika
matrix
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: matrix » 07 lis 2009, 9:37

olo16 pisze:ten, co ci przy nim napisało "Film Video CD", prawdopodobnie ".dat" - z filmem to nie ma nic wspólnego
ale ja dobrze wiem że to nie jest film. tylko ma taki podpis. a zobacz czym jest otwierany? programem notepad++. ale nie o tym mowa. to tak tylko małym OT. sorki.

ODPOWIEDZ