Padnięty Radeon 9500pro

Dyskusje na temat sprzętu, konfiguracji, sterowników i oprogramowania.
ODPOWIEDZ
Bjornus

Padnięty Radeon 9500pro

Post autor: Bjornus » 16 lis 2005, 22:32

Witam wszystkich.
Przypadkiem natrafiłem na to forum. Mam pytanie. Czy czasem ktoś nie ma jakiejś rady dla posiadacza karty, która niedawno padła? Czy da się zlokalizować usterkę? Czy ktoś coś takiego robi? Szukam firmy, która by to zrobiła.
Teraz jak padła: Co jakiś czas gasł mi monitor i jak poruszałem kablem to obraz wrócił, ale był zawieszony i wyświetlał paski. Myślałem, że to kabel... Czasem wogóle nie odpalała, to wtedy próbowałem po raz kolejny. W końcy nadszedł ten dzień...
Nigdy jej nie podkręcałem:/.
Byłbym bardzo wdzięczny za jakiekolwiek rady. Może ktoś zna jakiegoś speca, z którym mógłbym się skontaktować. Dałbym za naprawę pieniądze.
Próbowałem się zarejestrować ale wyskoczył jakiś błąd. Spróbuje kiedy indziej, teraz mam trochę roboty.
Aha jeszcze jedno. Karta miała od początku (nie zauważyłem) mechanicznie uszkodzony kondensator (ale chodziła bez problemu - jest trochę wgnieciony, tak jakby ktoś go szczypcami chwycił). Jacyś goście od kumpla wymienili dwa inne kondensatory i mówili, że są ok, że to nie to. Nie wiem czemu tego olali. Nie znam się.
Gwarancji nie mam.
Pozdrawiam wszystkich
bjorn_belial@poczta.onet.pl - mail

Q22Q
-

Padnięty Radeon 9500pro

Post autor: Q22Q » 17 lis 2005, 19:22

Mówisz że jak poruszysz kabel to obraz się ukazuje ale jest fatalny. Z doświadczenia wiem że to albo styki przy karcie (tam gdzie sie monitor podłącza do karty) albo coś innego.
Ale aż tak to sie na kartach nie znam abym konkretnie ci soś doradził. :)

[ Dodano: 17-11-2005, 19:29 ]
A monitor sprawdzałeś. Wszystko z nim dobrze. A najlepiej jak byś wyciągnął karte i do jakigoś kumpla poszedł i tam tą karte wczepić do innego komputera nio i wtedy zobaczyć jaka będzie reakcja jęsli ta sama co na twoim komputerze to znaczy że karta a jeśli zadziała to znak że jednak monitor uszkodzony.

Awatar użytkownika
c4r0
Moderator
Kontakt:

Re: Padnięty Radeon 9500pro

Post autor: c4r0 » 17 lis 2005, 22:45

Q22Q pisze: [ Dodano: 17-11-2005, 19:29 ]
A monitor sprawdzałeś. Wszystko z nim dobrze. A najlepiej [...]
A znak zapytania na klawiaturze masz? Jak nie to klikaj w tego emotka, bo to się naprawdę ciężko czyta :?

ODPOWIEDZ