Pendrive Sandisk Cruzer Blade 8Gb - p. wym. i 16GB - dysk?

Dyskusje na temat sprzętu, konfiguracji, sterowników i oprogramowania.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
siekierzyński
Użytkownik

Pendrive Sandisk Cruzer Blade 8Gb - p. wym. i 16GB - dysk?

Post autor: siekierzyński » 20 paź 2014, 0:04

Witam,

nie mogę dojść co z czego wynika. Mam 2 pamięci SanDisk Cruzer Blade, jedną 8GB, a drugą 16GB. http://www.sandisk.com/products/usb/dri ... zer-blade/

Rzecz w tym, że ta 16GB jest widziana przez system jako dysk, przez co mogę robić kilka partycji na pendrivie.

Zaś ta 8GB jest widoczna jako pamięć wymienna i jak podzielę miejsce na pendrivie na pół, to do 1-szej partycji można przypisać literę dysku, zaś do drugiej nie.

Jeśli mnie pamięć nie myli, to ta 16GB na początku też była widoczna jako pamięć wymienna, tylko chyba coś zrobiłem na Ubuntu i system teraz widzi ją jako dysk. Ale ręki uciąć sobie nie dam.

Z czego to wynika? Czyżby pamięć od 16GB miała możliwość wyświetlania jako dysk?

Awatar użytkownika
timo66
Moderator
Kontakt:

Post autor: timo66 » 20 paź 2014, 16:22

Może masz różny system plików? Na linuxie można samodzielnie przydzielić etykietę partycji, a nawet dowolny programem do partycjonowania prawdopodobnie też tego dokonasz.

Awatar użytkownika
siekierzyński
Użytkownik

Post autor: siekierzyński » 20 paź 2014, 17:09

Z systemem plików kombinowałem na różnorakie sposoby.

Wydaje mi się że coś w gparted przesrawiłem. Odaplę liva ubuntu i zobaczę co.

Awatar użytkownika
siekierzyński
Użytkownik

Post autor: siekierzyński » 22 lis 2014, 14:09

Nie wiem o co biega. Kupiłem drugą taką samą pamięć i nie mogę jej przestawić widocznej jako dysk. Na tej 1szej normalnie mogę robić partycje, jak na dysku, zas na drugiej jak zrobię 2 partycje, to jest widoczne tylko 1sza.

chyba w końcu napisze do Sandiska o co chodzi...

Tu http://forums.sandisk.com/t5/All-SanDis ... d-p/297958 koleś pisze, że system wykrywa mu pendrive'y jako dysk, a nie pamięć USB...

Awatar użytkownika
timo66
Moderator
Kontakt:

Post autor: timo66 » 22 lis 2014, 21:24

Odpal Narzędzie do obsługi dysków i posprawdzaj różne typy partycji. Dla samego windowsa jest chyba 15 różnych do wyboru. Ja się jeszcze nigdy nie spotkałem z takim problemem, mogę sobie dzielić jak mi się podoba.

Awatar użytkownika
siekierzyński
Użytkownik

Post autor: siekierzyński » 25 lis 2014, 8:40

Dowolne narzędzie, czy systemowe? ;P

Ja próbowałem programem Acronic Disk Studio (jeśli dobrze nazwę pamiętam) - i nic. Ustawiałem taki sam rodzaj partycji, jaki mam na drugim penie i dalej był widoczny jako pamíęć wymienna.

Ale będę musiał chyba jeszcze eaz pokimbiniwać w gparted, bo to właśnie po nim pendriwe zamienił sie w 'dysk fizyczny'.

Nie wiem jak Ty robisz partycje, że Ci je windows widzi wszystkie. U mnie na pendrivach widocznych jako pamìęć wymienna, system pokazuje tylko 1szą, a reszta wisi w powietrzu. Wyjątkiem jest oendrive widziany przez system jako dysk fizyczny.

ODPOWIEDZ