Pierwsze kroki z ARM

Forum pasjonatów mikrokontrolerów ARM.
ODPOWIEDZ
kaliska5
Użytkownik
Kontakt:

Pierwsze kroki z ARM

Post autor: kaliska5 » 30 mar 2012, 17:24

Witam.Kolega pożyczył mi płytkę z procesorem ARM AT91SAM7S256 firmy olimex i debugger USB także tej firmy.Próbuje to odpalić według tutoriala ze strony link.Zainstalowalem Sourcery G++ Lite,OpenOCD,Eclipse ale kiszka.Przy poleceniu "C:\Documents and Settings\Piotr>openocd -f interface/olimex-arm-usb-ocd.cfg -f target/sam7x256.cfg" dostaje komunikat :
Error: unable to open ftdi device: device not found.
Debuger zainstalował się poprawnie jako ARM-USB-OCD-USB Serial Port
Ktoś uruchamiał taki zestaw ?

Awatar użytkownika
tymon_x
-

Post autor: tymon_x » 30 mar 2012, 20:03

Po pierwsze, nigdy w życiu żadnych spacji i przede wszystkim polskich liter !

Po drugie, masz skompilowane OpenOCD pod tego JTAGa ? Jak używasz Windows, musisz użyć MinGW i skonfigurować źródła OpenOCD opcją configure --dolacz_do_kompilacji_odpowiedni_jtag, więcej w README. I tak to skompilować.

Uruchom też OpenOCD w trybie administratora. Możliwe, że z konta user ma problemy.

kaliska5
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: kaliska5 » 30 mar 2012, 20:25

OpenOcd nie kompilowałem tylko zainstalowałem gotowe ze strony freedego.System Windows Xp.Konto administratorskie.

Awatar użytkownika
tymon_x
-

Post autor: tymon_x » 30 mar 2012, 20:36

kaliska5 pisze:OpenOcd nie kompilowałem tylko zainstalowałem gotowe ze strony freedego.System Windows Xp.Konto administratorskie.
A co masz zainstalowane D2XX czy libftdi ?

kaliska5
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: kaliska5 » 31 mar 2012, 9:17

Chodzi o sterowniki dla układu FT?W sumie nawet nie wiem jak sprawdzić.Na co dzień korzystam z przejściówki usb-com i programatora propoxu tez opartym na FT instalują się jako dodatkowe porty COM.Z tego co widzę na płycie sa jakieś pliki FTD2xx.

kaliska5
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: kaliska5 » 31 mar 2012, 10:39

Ok udało mi sie uruchomić debuger i połączyć przez OpenOCD.Problem rozwiązałem przez odinstalowanie wszystkich sterowników FT w systemie ,dla programatora,kabla itp.Przy instalacji sterowników do debugera podałem ścieżkę do folderu OpenOCD/drivers i wszystko ruszyło.Dzieki za pomoc.Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ