Tutorial - Code::Blocks + GCC + OpenOCD + STM32 + Linux

Forum pasjonatów mikrokontrolerów ARM.
ODPOWIEDZ
przemof-s
-
Posty: 1
Rejestracja: 20 maja 2016, 22:02
Lokalizacja: Siedlec

Tutorial - Code::Blocks + GCC + OpenOCD + STM32 + Linux

Post autor: przemof-s » 20 maja 2016, 22:50

Przedstawiony tutorial dotyczy głównie konfiguracji Code::Blocks, umożliwiającej pisanie i debugowanie kodu w języku C/C++, m.in. dla mikrokontrolerów z rodziny STM32. Opis zrealizowany został na przykładzie płytki STM32F4DISCOVERY. Jednak przedstawioną metodę można wykorzystać do konfiguracji innych układów z tej rodziny. Prezentowany opis zawiera informacje dotyczące konfiguracji: Code::Blocks + GCC ARM Embedded Toolchain + OpenOCD + STM32CubeMX + STM32F4Discovery + Linux.

Dla układów STM32 jest już dostępne gotowe, zintegrowane środowisko programistyczne: System Workbench for STM32 (SW4STM32), który bazuje na środowisku Eclipse. Jaki jest więc sens samodzielnego składania środowiska? Autor nie lubi środowiska Eclipse, nie odpowiada mu jego rozmieszczenie okien, obsługa, po prostu źle mu się w tym środowisku pracuje. Jest to wystarczający powód.

Ze względu na dużą objętość tutoriala, został umieszczony w załączniku, w postaci pliku pdf. Dodatkowo umieszczono strony www, do których odnosi się tutorial (na wypadek ich "zniknięcia" z sieci internet) oraz przykładowy projekt zrealizowany na podstawie tutoriala.
Załączniki
Tutorial Code-Blocks.zip
Tutorial Code::Blocks + GCC ARM Embedded Toolchain + OpenOCD + STM32CubeMX + STM32F4 + Discovery + Linux
(3.79 MiB) Pobrany 477 razy
stm32f4_discovery.zip
Przykładowy projekt zrealizowany na podstawie tutoriala.
(5.91 MiB) Pobrany 454 razy

ODPOWIEDZ