BASCOM-AVR za 199 zł

To forum jest dla wszystkich pasjonatów mikrokontrolerów AVR Atmela. Wymiana doświadczeń i pomoc dla początkujących w pisaniu programów zarówno w C, Asemblerze jak i BASCOM. Zapraszam znawców tematu, aby pomogli wszystkim początkującym!
Wojtek
Moderator
Kontakt:

BASCOM-AVR za 199 zł

Post autor: Wojtek » 15 lis 2003, 18:05

Wydawnictwo BTC ( www.btc.pl ) zrobiło duży krok w popularyzacji Bascom-AVR gdyż zamiast "chorych" cen 550, a nawet 600zł za ten kompilator jakie można spotkać u polskich dystrybutorów, przedstawiło ofertę za 199 zł - jest to okupione pewnymi ograniczeniami ale warto się nad tym zastanowić :!: Szczegóły można znaleźć tu http://www.btc.pl/index.php?id=bascom

Sebastian RCS
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Sebastian RCS » 06 lut 2004, 22:42

A i tak mnie nie stać, zastanowiłbym sie nad kupnem jakby zeszli do ceny powiedzmy 49 złotych, albo nawet 29 złotych i daliby do kiosków. o to by mi pasowało.

Wojtek
Moderator
Kontakt:

Post autor: Wojtek » 07 lut 2004, 8:45

spec pisze:A i tak mnie nie stać, zastanowiłbym sie nad kupnem jakby zeszli do ceny powiedzmy 49 złotych, albo nawet 29 złotych i daliby do kiosków. o to by mi pasowało.
Pewnie że byłoby miło :) ale trzeba pamiętać że to jest wynik czyjejś pracy i posiadanej wiedzy i za to po prostu sie płaci. Możesz skorzystać z darmowej w pełni funkcjonalnej wersji jedynie ograniczonej pamięci do 2KB, a to do celów edukacyjnych w zupełności wystarcza.

Sebastian RCS
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Sebastian RCS » 07 lut 2004, 20:11

Wojtek pisze: Pewnie że byłoby miło :) ale trzeba pamiętać że to jest wynik czyjejś pracy i posiadanej wiedzy i za to po prostu sie płaci. Możesz skorzystać z darmowej w pełni funkcjonalnej wersji jedynie ograniczonej pamięci do 2KB, a to do celów edukacyjnych w zupełności wystarcza.
Ale i tak za wysoko się cenią. Przecież jakby duuużo zeszli z ceny i do kiosków dali to mieliby przeogromny zysk!
A mi 2kB nie wystarcza, ja chciałbym od razu pisać progosy na 128kB :D

ZbeeGin

Post autor: ZbeeGin » 07 lip 2005, 15:32

Najlepiej zamawiać u źródła, czyli w MCS Electronics. Za troszkę więcej czyli 79,00+3,00 euro (ok. 340 zł) można mieć PEŁNĄ wersję nagraną na CD.

timi
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: timi » 11 lip 2005, 11:43

Bascom jest raczej dla amatorów/hobbystów, małoprawdopodobne żeby profesjonalna firma projektowała w bascomie, i małokogo bedzie stać (w polsce) żeby pozwolić sobie na "luksus" za 200zł.

ZbeeGin

Post autor: ZbeeGin » 11 lip 2005, 13:28

Może i luksus ale nie jednorazowy!! Dostajesz klucz który upoważnia do bezpłatnych aktualizacji. Ponieważ nieco wiem, to uchylę rąbka tajemnicy, iż szykuje się kilka poważnych zmian w BASCOMie AVR które przybliżą go nieco do profesjonalnych narzędzi.

Są firmy które projektują w BASCOMie drobne i średnie projekty - zwłaszcza te "na wczoraj". Bascom jest także dość prosty we wdrażaniu w firmach. Nie można tego przeceniać. Dlatego niekiedy opłaci się wyłożyć takiej firmie te 350 zł.
A profesjonaliści i tak omijają Bascoma, wolą męczyć Keila... lub w ostateczności AVRGCC, które i tak - wbrew pozorom - jest dość kosztowne podczas wdrożenia go w takiej firmie.

Moje zdanie to: Zacznij od Bascom-a, przestanie Ci wystarczać - przejdź na C.

Wojtek
Moderator
Kontakt:

Post autor: Wojtek » 11 lip 2005, 19:41

ZbeeGin pisze:(...) Moje zdanie to: Zacznij od Bascom-a, przestanie Ci wystarczać - przejdź na C.
Zgadzam się w 100%.

misci
-

Post autor: misci » 22 lis 2005, 0:07

Nie lekceważyłbym BASCOMA. Jest to proste narzędzie dające bardzo dobre rezultaty przy małym nakładzie pracy. BASCOMA nauczyłem się w ok. 3 dni przypominając sobie basic'a, którego używałem jakieś 20 lat wstecz. W ciagu siedmiu zmontowałem pierwszy programator i tak się to zaczęło niespełna rok temu. Cieszy mnie zapowiedź rozwoju BASCOMA i chciałbym żeby został uznany przez profesjonalistów. Nie mam jednak wielkich złudzeń, że tak się stanie gdyż profesjonaliści stanowią grupę dobrze opłacanych ludzi obdarzonych "wiedzą tajemną" i będą robić wszystko by tak zostało. BASCOM zagraża ich interesom, bo daje "Kowalskiemu" możliwość łatwego wdrożenia się w tę dziedzinę. Powoli rozpoznaję "C" (bo trochę wstyd go nie znać) i mam wątpliwości czy jest wiele lepszy. Być może przy prostych programach tworzy krótszy i szybszy kod, ale przy tworzeniu bardziej skomplikowanego oprogramowania i tak wg mnie wymaga stosowania gotowych procedur nie zawsze optymalnych w danym zastosowaniu. Zaryzykuję więc twierdzenie, że błyskotliwy programista przy użyciu Bascoma ma szansę stworzyć równie dobry program jak kiepski programista w C. BASCOMOWCY zatem nie powinni czuć się gorsi!

Gienek
-

Post autor: Gienek » 26 lis 2005, 15:31

Jednego nie rozumiem, chcecie aby ktoś swoją pracę rozdawał za darmo a Wy z darmowych wersji kompilatora AVR-GCC nie chcecie skożystać, to kto tutaj jest większym leniem.

Awatar użytkownika
futrzaczek2
-
Kontakt:

Post autor: futrzaczek2 » 01 lut 2006, 21:51

:arrow: Wojtek

Jakby MCS Electronics obcięło cene jeszcze o 100 zł to bym kupił bez zastanowienia

Wojtek
Moderator
Kontakt:

Post autor: Wojtek » 02 lut 2006, 6:51

futrzaczek2 pisze:Jakby MCS Electronics obcięło cene jeszcze o 100 zł to bym kupił bez zastanowienia
Napisz do nich, kiedyś dla studentów z Polski była cena 29EU może jeszcze tak jest? Warto zapytać :)

Awatar użytkownika
Pikczu
Użytkownik
Kontakt:

cena bascoma

Post autor: Pikczu » 05 lut 2006, 16:09

Witam
ja tam orlem w programowaniu nie jestem i pewnie nigdy nie bede wiec bascom jest czyms dla mnie (tu sie odezwa zlosliwi i powiedza bo pisze w bascomie)uwazam ze jest super, ma bardo przystepna skladnie a nie jak w C pelno przecinkow nawiasow itp.
co do ceny koledzy nieprzesadzajmy to niejest jakas wielka kasa tylko w naszym kraju jest to cos wielkiego bo zarobki sa male, pamietajcie nie jest to polski produkt
a za granica jest to zaluzmy 1/2 dziennego zarobku! wiec z calym szacunkiem nie robmy sie zebrakami

Awatar użytkownika
Wesker
-

Post autor: Wesker » 07 lut 2006, 22:04

zaglądam dzisiaj na stronkę mcs i mamy już
4KB w wersji demo.
pliczek waży 10.8MB

Awatar użytkownika
Mateusz
-
Kontakt:

Post autor: Mateusz » 08 lut 2006, 21:08

Bascom jak Bascom fajna sprawa ale mi pewien gościu polecił żeby nie zgłębiać Bascoma i od razu przeżucić sie na C i można programować przecież w WinAVR a to jest darmowy program. Żadnych ograniczeń kodu i wszystko legalnie. Warto się skusić szczególnie jak teraz w Edw jest kurs C.

ODPOWIEDZ