Programator AVT2502

To forum jest dla wszystkich pasjonatów wiecznie młodych mikrokontrolerów '51. Wymiana doświadczeń i pomoc dla początkujących w pisaniu programów zarówno w C, Asemblerze jak i BASCOM. Zapraszam znawców tematu, aby pomogli wszystkim początkującym!
ODPOWIEDZ
ja

Programator AVT2502

Post autor: ja » 25 wrz 2005, 15:13

Witam
Złożyłem kit AVT2502. Przy próbie zaprogramowania dioda na programatorze fajnie miga, ale ppotem dostaje komunikat "Chip not the same as buffer'". Jeśli ktoś wie z czego to wynika, to będę bardzo wdzięczny. Parametrem 'Port delay' już się bawiłem, adres bazowy portu też sprawdziłem.
Pozdrawiam.

Passage
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Passage » 25 wrz 2005, 18:33

witam, czy dobra strona wkladasz procesor? :P czy procesor jest sprawny? czy nie ma zadnych mikrozwarc na plytce? czy uklady pcf8574 sa tego samego typu? (albo dwa z literka A, albo dwa bez tej literki) no i w jakim zakresie bawisz sie delay'em? i jeszcze jedno, czy napiecie zasilajace programator jest z zakresu 13-17V?
Pozdrawiam.

sanwa
-

Post autor: sanwa » 26 wrz 2005, 7:09

Witam
Ja zadałem pytanie, tylko jakoś system nie chciał mnie zalogować :D .
Dzięki za odpowiedź.
Procesor wkładam raczej dobrą stroną
(pinami do podstawki :D ). Przetestowałem prograsmator wczoraj dokładniej; zachowuje się następująco. Po jednym zapisie programu do procesora pojawia się komunikat o błędzie. Po drugim zapisie (tego samego programu) pojawia się ponownie ten sam komunikat, ale procesor jest zaprogramowany. Niestety działa to tylko z najprostszymi poleceniami (miganie diodami:set, wait, reset). Próby obsługi LCD nie dają już takich rezultatów.
'Port delay'- zmieniałem od 1 do 25 co 1, następnie wpisałem 100, 200, 500, 5000, efekt ten sam.
Wczoraj używałem zasilacza 12V (stabilizowany); niedziela, i zamknięte sklepy. Dziś spróbuję zasilacza 15V. Przy okazji; może któs się orientuję co do zapotrzebowania na moc AVT2502 (jaki zasilacz)?
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ