Mikroprocesorowy storik do gitary

To forum jest dla wszystkich pasjonatów wiecznie młodych mikrokontrolerów '51. Wymiana doświadczeń i pomoc dla początkujących w pisaniu programów zarówno w C, Asemblerze jak i BASCOM. Zapraszam znawców tematu, aby pomogli wszystkim początkującym!
ODPOWIEDZ
Leszczu87
-

Mikroprocesorowy storik do gitary

Post autor: Leszczu87 » 23 wrz 2005, 10:15

Mam problem; chciałem sobie zrobić stroik do gitary. Wykonałem część sprzętową(sygnał z mikrofonu wzmocniony i zamieniony na syg.prostokątny) podłączyłem do 89c2051 i nie działa:(
Procesor miał działać jako normalny miernik częstotliwości. We wstępnej wersji programu zrobiłem progi, w których powinny zmieniać się sygnały na wyjściu(pokazując jaki to dźwiek na 7-segmentówce) lecz zawsze pokazuje mi się wart. najmniejsza(przyjąlem, że dźwięk E to mniej niż 86Hz). Wartość Timer`a zrównałem ze stałą(jako Word) i kazałem prezentować wyjściom jej wartość. Jeśli ktoś ma jakieś pomysły lub zauważył błedy w moim rozumowaniu proszę o kontakt: marcinh9@interia.pl lub na forum. Używam Bascoma.
Pozdrowienia

K_o_n_r_a_d
Użytkownik

Post autor: K_o_n_r_a_d » 23 wrz 2005, 23:51

Pokaż źródło programu i schemat to poszukamy błędu.

ROM
Użytkownik

Post autor: ROM » 24 wrz 2005, 0:12

Może do prób, użyj generatora funkcyjnego.Zawsze to znana częstotliwość i z łatwością można ją zmieniać, co powinno zmieniać wskazania...

ODPOWIEDZ