Mikrokomputer na klonie 8051

To forum jest dla wszystkich pasjonatów wiecznie młodych mikrokontrolerów '51. Wymiana doświadczeń i pomoc dla początkujących w pisaniu programów zarówno w C, Asemblerze jak i BASCOM. Zapraszam znawców tematu, aby pomogli wszystkim początkującym!
Awatar użytkownika
mr_x
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: mr_x » 22 lis 2011, 22:59

89S8253 jest właśnie takim układem.

Bym zapomniał. Zastosowałem LCD z Nokii, bo zależało mi na kolorowym wyświetlaczu. Już w tej chwili napisałem obsługę większości typów bitmap (1-, 4-, 8- i 16-bitowych), a to bardzo uatrakcyjnia możliwości komputerka. Na razie bitmapy wczytuję do RAM przez RS232, ale docelowo dobuduję obsługę HDD i kart SD. Nie osiągnąłbym tego na wyświetlaczu monochromatycznym z oczywistych względów.

Ewentualnej zmianie podlegać może jeszcze najwyżej RTC, bo pomyślałem sobie, że lepszy będzie na SPI, zamiast I2C, ponieważ mikrokontroler posiada już sprzętowy SPI. Reszta schematu raczej już taka pozostanie. Inne peryferia będą na, wspomnianych już, kartach rozszerzeń, to jest zaś płytka główna.

Jako RTC na oku mam jeszcze DS1306, ale co mnie do niego zniechęca, to cena, bo jest ponad 2x większa.

Awatar użytkownika
mr_x
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: mr_x » 29 gru 2012, 3:32

Po wielu bojach udało mi się w końcu ukończyć projekt:
http://8051.myftp.org/category/mikrokomputer-iks51/

Oprogramowanie systemowe nie jest jeszcze ukończone, ale intensywnie pracuję nad nim.

ODPOWIEDZ