Kamerka z telefonu

Dyskusje ogólne na temat "cyfrówki" czyli wszystko o TTL/CMOS, językach VHDL i VERILOG, bramkach, rejestrach, przerzutnikach... Dobre miejsce na pytania odnośnie uniwersalnych programatorów (np. Willem) a także podłączania własnych peryferiów do komputera PC.
ODPOWIEDZ
piotras9000
-

Kamerka z telefonu

Post autor: piotras9000 » 10 lis 2008, 16:18

Witam

Mam pytanie odnośnie wykorzystania kamery z telefonu NOKIA 7650. Jej dokumentacje można znaleźć tu:

Dokumentacja

Co prawda jestem informatykiem i od ponad 2 lat nie interesowałem się zbytnio elektroniką ale na pierwszy rzut oka wykorzystanie jej np do wyświetlania obrazu na TV nie wydaje się trudne. Dodatkowo zastanawia mnie czy jak podłącze D+ i D- z portem USB i dodam dodatkowego proca np: 2313 do starowania resztą wyjśc to czy komputer potraktuje to jako kamere internetową?

Chciałbym dowiedzieć się co o takim pomyśle sądzą Ci którzy nie przespali ostatnich 2 lat :D

Awatar użytkownika
gwozdex
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: gwozdex » 10 lis 2008, 19:39

Podobny projekt jest opisany w linku poniżej. Może to trochę rozjaśni Ci pogląd. Pozdrawiam.

http://www.mcselec.com/index.php?option ... &Itemid=57

Ps. jeśli to możliwe to podrzuć tą dokumentacje jako załącznik lub umieść go tak aby mozna ją było sciągnąć bez logowania się ( czy wyhodowania swojego chomika :???: )

piotras9000
-

Post autor: piotras9000 » 10 lis 2008, 20:41

Powiem tak.

Trafiłeś z linkiem :D Chciałem zrobić to na kamerce z NOKI 7650 a tu opisany jest projekt z SIEMENS S65 :D Tak wyszło że mam na stanie takie podzespoły tylko problem polega na tym że mogą nie działać :/ Ma ktoś może jakieś pomysły związane z 7650? Naprawdę wydaje mi się nie trudna jej obsługa. Tylko że teoria swoje praktyka swoje.

ODPOWIEDZ