Sterowanie modułem GSM za pomocą telefonu

Dyskusje ogólne na temat "cyfrówki" czyli wszystko o TTL/CMOS, językach VHDL i VERILOG, bramkach, rejestrach, przerzutnikach... Dobre miejsce na pytania odnośnie uniwersalnych programatorów (np. Willem) a także podłączania własnych peryferiów do komputera PC.
ODPOWIEDZ
maxxxior
Użytkownik

Sterowanie modułem GSM za pomocą telefonu

Post autor: maxxxior » 24 lut 2014, 18:50

Witam,
Chciałbym stworzyć projekt tak jakby inteligentnego domu sterowanego na odległość. Chodzi o to, że np jestem sobie poza mieszkaniem, i chciałbym np za pomocą telefonu, wysłać wiadomość sms o treści ŚWIATŁO do modułu GSM/GPRS który jest w mieszkaniu, aby np włączył światło w pokoju. Jak to zrealizować? Jakiego modułu użyć? nie chcę kupować gotowych urządzeń za 400zł, tylko zrobić sam taki moduł (Chodzi o to, że chciałbym zrobić ten projekt na uczelnie). Takie sterowanie urządzeniami w domu za pomocą komórki. Mile widziane jakieś sugestie i porady oraz linki do projektów.

kaliska5
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: kaliska5 » 24 lut 2014, 19:16

Rozglądnij sie za starymi telefonami nokii albo simensa c35 opis sterowania przez uart jest w internecie,ewentualnie moduł gsm SIM900

maxxxior
Użytkownik

Post autor: maxxxior » 24 lut 2014, 20:15

Chodzi mi o mniej więcej coś takiego:
http://www.youtube.com/watch?v=YvIPZwCcpeo

Jak takie coś wykonać?

A dwa, to chciałbym zrobić coś takiego jak na filmie, tylko że zamiast tej nokii 3310 jakiś moduł GSM.

ODPOWIEDZ