Zabezpieczenie układów 3.3V przed 5V na wejściu

Dyskusje ogólne na temat "cyfrówki" czyli wszystko o TTL/CMOS, językach VHDL i VERILOG, bramkach, rejestrach, przerzutnikach... Dobre miejsce na pytania odnośnie uniwersalnych programatorów (np. Willem) a także podłączania własnych peryferiów do komputera PC.
ODPOWIEDZ
MichalZ
-
Kontakt:

Zabezpieczenie układów 3.3V przed 5V na wejściu

Post autor: MichalZ » 27 mar 2013, 17:47

Cześć, posiadam taki zestaw ( Schemat ). Pod PortD procesora (cały) chciałem podłączyć interfejs ATA, a konkretnie szynę danych. Problem polega na tym, że pod te same piny podłączony jest przy pomocy FSMC układ pamięci FLASH, oraz S-RAM 3,3Woltowe, a ATA zwraca dane jako 5V. Nie chcę uszkodzić tych układów, a niestety nie mam możliwości w chwili obecnej ich wylutowania. Myślałem żeby wylutować rezystory 0ohm prowadzące do Chip Select obu układów. Czy takie rozwiązanie się sprawdzi? Pod port który zamierzam użyć podłączone są dane, adres, Output Enable, Chip Enable pamięci Flash.

Awatar użytkownika
Artyliusz
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Artyliusz » 28 mar 2013, 3:09

Rozumiem, że chodzi Tobie o to, że po wylutowaniu tej zwory nie będzie dochodził sygnał wyboru układu i pozostałe wejścia bez tego sygnału będą zablokowane, to znaczy nie będą figurować jako wejścia?

MichalZ
-
Kontakt:

Post autor: MichalZ » 28 mar 2013, 11:35

Dokładnie, mimo że udało mi się znaleźć lutownicę hot air to chętnie poznam odpowiedź na przyszłość.

ODPOWIEDZ