FT232RL a pobór prądu z wyjścia 3.3V

Dyskusje ogólne na temat "cyfrówki" czyli wszystko o TTL/CMOS, językach VHDL i VERILOG, bramkach, rejestrach, przerzutnikach... Dobre miejsce na pytania odnośnie uniwersalnych programatorów (np. Willem) a także podłączania własnych peryferiów do komputera PC.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mr_x
Użytkownik
Kontakt:

FT232RL a pobór prądu z wyjścia 3.3V

Post autor: mr_x » 04 lip 2012, 1:10

Podpowie mi ktoś, czy z układu FT232RL można "podkraść" prąd z wyjścia 3.3V do zasilania innych układów? Bo w karcie katalogowej jest coś takiego
3.3V LDO Regulator - The 3.3V LDO Regulator generates the 3.3V reference voltage for driving the USB transceiver
cell output buffers. It requires an external decoupling capacitor to be attached to the 3V3OUT regulator output pin. It
also provides 3.3V power to the 1.5kΩ internal pull up resistor on USBDP. The main function of this block is to power
the USB Transceiver and the Reset Generator Cells rather than to power external logic. However, external circuitry
requiring a 3.3V nominal supply at a current of around than 50mA could also draw its power from the 3V3OUT pin, if
required.
ale nie jestem przekonany.

Do czego mi to potrzebne? Bo mam system zasilany z 5V, ale chciałbym wykorzystać kartę SD, która wymaga 3.3V i pomyślałem, by wykorzystać to wyjście.

Awatar użytkownika
c4v2
Użytkownik

Post autor: c4v2 » 04 lip 2012, 12:00

Z wyjścia 3V3OUT można pobierać prąd do 50mA, a łącząc je z wejściem zasilania VCCIO można wymusić 3,3V-ową logikę na wejściach/wyjściach układu UART i szyna CBUS np. do współpracy z procesorem zasilanym z 3,3V.

Awatar użytkownika
mr_x
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: mr_x » 07 lip 2012, 11:33

Trochę poszperałem i okazuje się, że karta SD może pobierać w niektórych przypadkach więcej, niż 50mA (przy zapisie), co niestety dyskwalifikuje pierwotny pomysł. Z tego powodu bezpieczniej będzie, jak zastosuję stabilizator 3.3V.

ODPOWIEDZ