Kopalnia AliExpress

Jeśli nie wiesz gdzie można zdobyć poszukiwany element, układ czy urządzenie elektroniczne to pisz.
Linki do sklepów i firm.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kayron
Użytkownik
Kontakt:

Kopalnia AliExpress

Post autor: kayron » 14 sty 2019, 17:44

Mam nadzieję że trafnie dobrałem tytuł tematu i dział, w razie czego proszę poprawić.
Ale do rzeczy.
Od pewnego czasu mam konto na robiącym u nas furorę ALiExpress. Co prawda kupiłem dopiero 2 rzeczy, ale jestem bardzo wybrednym i specyficznym kupującym. Zauważyłem jednak z kolegą z pracy, który też tam kupuje/poszukuje, pewien mankament tego serwisu. Otóż bardzo dużo czasu zajmuje nie tyle znalezienie interesującej nas oferty, co jej przeanalizowanie, w kontekście jakości produktu, instrukcji obsługi, przeanalizowania funkcjonalności itp.
Dla tego za świtał mi pomysł, założenia tego tematu, choć nie wiem czy nawet odpowiedni dział nie byłby słuszną drogą ?
Idea jest taka, aby dzielić się nawzajem nie tyle linkami do konkretnych aukcji/ofert co swoimi opiniami i testami różnych produktów z ALI. Taki temat/dział poszukiwawczo-opiniotworczy.
Przy czym chciałbym od razu podkreślić, że nie chodzi mi o opinie typu:
kupiłem za 2$, z tego linku, przyszło mi po 3 tygodniach, działa, jest super 5/5 :)
To nie jest żadna opinia, taki wpis nic nie mówi o produkcie, nie można nic z niego sensownego wywnioskować. Tak szczerze internet jest zalany oceanem, takich bzdetów, na każdym portalu aukcyjnym/sklepie.
Bardziej widziałbym to tak (przykład):
Jakieś pół roku temu kupiłem urządzenie marki YUNKONG model XYZ-123-A/B
Aukcja link.
Cena wynosiła ok: 17$ przesyłka gratis
Krótki opis, do czego to kupiłem.
Posiada ciekawe funkcje w postaci: Dodatkowy przekaźnik, RS485.....
Ewentualna dokumentacja dostępna <tutaj>.
Plusy:
Minusy:
Uwagi: Miałem, problem, wyczaiłem dodatkową funkcjonalność lub specyficzne działanie/ zachowanie.
Taki mini test użytkownika, po przynajmniej tych 3 miesiącach używania
Jest jeszcze kwestia oceny produktu w skali liczbowej, ale tu na razie nie mam jakieś skonkretyzowanej propozycji, aby system oceniania był spójny i jednoznaczny ? Czy będzie to skala 5 punktowa czy inna, i na jakiej zasadzie ?

Co o tym sądzicie ? Czy taki temat zbiorczy, lub nawet nowy dział, na forum ma sens ?
Ogólnie trzeba by wypracować jakieś zasady, dla wszystkich. Zebrać w całość i opublikować.
Może i Forum się przez to rozrusza ? :mrgreen:

tasza
Użytkownik

Re: Kopalnia AliExpress

Post autor: tasza » 14 sty 2019, 20:29

Pomysł zacny, tu przykład, że to realne choć w niewielkiej skali: [TM1638] Chiński Moduł LED & Key z układem TM1638
Opisy trzeba robić na gorąco, bo oferta częstokroć szybko się dezaktualizuje, podobnie jak euforia z nowego nabytku. Ale spróbujcie, taki test-drive to ciekawa rzecz.
Ostatnio zmieniony 15 sty 2019, 6:04 przez tasza, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kayron
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: kayron » 14 sty 2019, 20:50

Cóż.... ja nie mam na dzień dzisiejszy zbytnio z czym ruszyć. Pierwsza rzecz która przyszła, już jest odsprzedana koledze, który właśnie czegoś takiego szukał. Na druga czekam, i... czekam. Ale chyba dotrze, jak ją śnieg na Syberii nie zasypał. Mam na oku fajną rzecz, ale chyba nie uda mi się dogadać z Chińczykiem, bo wersja która by mnie interesowała, ależ owszem czemu nie, ale 10 sztuk minimum, a ja potrzebuje najwyżej 1. Najwyżej wezmę opcje bez RS485, ale będę wtedy lekko zawiedziony, bo własnie na takie układy poluję. Mam jeszcze parę innych rzeczy na oku, ale jeszcze czekam, czy przypadkiem nie dogadam, się panem "TongPo", bo w sumie byłaby to dla niego reklama. Tylko czy się kapnie ? i mu zależy ? Ogólnie bólem ALI jest to że tam praktycznie nie ma konkurencji, bo wszyscy sprzedają to samo.
Z rzeczy które mam nie widzę bardzo sensu opisu obsługi licznika ORNO-504 i komunikacji z nim po RS485 za pomocą HMI. Temat jest w sumie oklepany, a sam licznik to rzecz, której nie chciałbym jednak reklamować, zważywszy że polski dystrybutor tej "MARKI" i tak leje na swoich klientów. Przynajmniej trochę zleci zanim będę mógł czymś się podzielić.

es2
-

Post autor: es2 » 15 sty 2019, 0:36

Na Elektrodzie co jakiś czas są opisy produktów z AliExpress, eBay czasem Allegro.

ODPOWIEDZ