Zegar NIXIE i jego ewentualna publikacja w EdW

Czyli elektronika w stylu retro, lampy, układy lampowe i stare radia. Wymiana doświadczeń i porady znawców tematu.
ODPOWIEDZ
paulo86
-

Zegar NIXIE i jego ewentualna publikacja w EdW

Post autor: paulo86 » 27 mar 2009, 21:09

Witam. Ostatnio mam mało czasu, by tu zaglądać (studia), więc z góry przepraszam, jeśli podobny temat już był.
Swego czasu zaprojektowałem i wykonałem (w 2005 roku) zegar jako projekt na zaliczenie w Technikum Elektronicznym. Zegar oparty jest o lampy NIXIE LC-513, które dostałem od nauczyciela elektroniki. Kiedyś już myślałem, by wysłać go do publikacji w EdW. Później jednak zauważyłem inny zegar w EdW (numeru teraz nie pamiętam) i to mnie jakoś "ostudziło", bo pomyślałem, że po co drugi zegar NIXIE. Ale jak teraz pobieżnie czytałem forum, znalazłem wiele próśb o NIXIE i w ogóle projekty tego typu. I zastanawiam się, czy może jednak nie zgłosić zegara do publikacji.
Ale zanim bym to zrobił, mam pytanie, jak jest z "własnością intelektualną" i korzystaniem z innych projektów do budowy swego (jeśli ten miałby iść do publikacji)? W zasadzie schemat w większości opracowałem sam. Są to dobrze znane bloki liczników, bramek, dekoderów z rodziny 4000, nie stosowałem żadnego mikrokontrolera, tylko zwykłe układy cyfrowe. Jedynie w moim projekcie "użyczyłem" fragment z EdW, dotyczący tak zwanego podwójnego przycisku do ustawiania godziny (krótkie wciśnięcie - jeden impuls, przytrzymanie - wiele szybkich impulsów). Nie pamiętam, w którym numerze to było, jak znajdę, to dopiszę.

Gdyby było zainteresowanie oraz w/w warunki mam spełnione, proszę o kontakt, jakby wyglądała ta publikacja (nie musi być jako projekt AVT, samo ukazanie się jako Projekty Czytelników byłoby dla mnie satysfakcjonujące).
Ostatnio zmieniony 17 gru 2010, 3:35 przez paulo86, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
gwozdex
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: gwozdex » 29 mar 2009, 11:58

To pytanie najlepiej zadać redakcji EdW. Sugeruje też zapoznać się z artykułami ( do ściągnięcia z elportalu) " Wskazówki dla autorów" oraz "Okiem Malkontenta"

ODPOWIEDZ