Lampa w żywicy

Czyli elektronika w stylu retro, lampy, układy lampowe i stare radia. Wymiana doświadczeń i porady znawców tematu.
ODPOWIEDZ
wittko
-

Lampa w żywicy

Post autor: wittko » 29 sty 2021, 16:22

Cześć, czy ktoś z was robił lampę z żywicy, jak ogarnąć elektonikę, by działała po zalaniu żywicą?

Ostatnio zmieniony 24 sie 2021, 14:02 przez wittko, łącznie zmieniany 1 raz.

Kayley
-

Re: Lampa w żywicy

Post autor: Kayley » 13 kwie 2021, 10:21

najpierw zalewasz, później wiercisz tunele i wprowadzasz kable

Awatar użytkownika
KrzysiekK
Użytkownik

Post autor: KrzysiekK » 13 kwie 2021, 22:27

W przypadku wierconych otworów będą one porysowane przez ostrze i krawędzie wiertła. Wywiercony otwór (a nie tunel) będzie miał matowe ścianki co wpłynie ujemnie na wygląd tak wykonanej lampy. W wielu lampach tego typu źródła światła są rozmieszczone przestrzennie i nie da się wywiercić takich otworów.

Lampy te są często zalewane w całości. Szczególnie źródła światła, które jeśli się zużyją (przepalą) to cała lampka jest do utylizacji.

Spotyka się też rozwiązania, gdzie blok żywicy podświetlany jest przez źródła światła, które nie są w nim zatopione, tylko umieszczone w podstawie bloku żywicy.

Po prostu są różne rozwiązania i różne problemy. Jednym z nich jest np. skurcz żywicy podczas jej wiązania, czy takie wykonanie formy, aby powierzchnia żywicy miała gładkie płaszczyzny po wyjęciu z formy i się do niej nie przykleiła.

duudii7319
-

Post autor: duudii7319 » 19 paź 2021, 8:42

Zona chciała taką lampkę tylko żeby w środku były lampki led. Zrobiłem formę, zalałem żywicą w trzech kolorach, co małżonka sobie zażyczyła a kabel z wejściem na baterie po prosty wyjąłem na wierzch.

ODPOWIEDZ