Autocad

Czyli dyskusje na temat programów takich jak OrCad, Protel, CircuitMaker, Autotrax, Kicad itp.
ODPOWIEDZ
koscianiak
-

Autocad

Post autor: koscianiak » 08 paź 2007, 21:53

KOleżanki i Koledzy

Chciałbym nauczyć się projektować w Autocadzie. Stąd moje pytanie czy istnieje jakaś darmowa wersja (studencka, demonstracyjna, ewaluacyjna itp). Jeśli tak podeślijcie porszę linka. Z góry dzięki

Awatar użytkownika
KrzysiekK
Użytkownik

Post autor: KrzysiekK » 08 paź 2007, 22:04

AutoCAD jest dostępny w wersji LT (light), ale cena tej wersji i tak jest spora jak na polskie warunki. Możesz sobie sprawdzić aktualną ofertę w tym miejscu Jest tam też dostępny cennik dla szkół i uczelni. Lecz mogą być wymagane specyficzne warunki zakupu, np. legitymacja studencka, itp.
Ostatnio zmieniony 29 lis 2007, 21:09 przez KrzysiekK, łącznie zmieniany 1 raz.

Franco
-

Post autor: Franco » 08 paź 2007, 23:17

Jest oficjalna wersja demo ale nie jest dostępna w Europie. Tak więc jeżeli nie chcesz płacić są 2 wyjścia: p2p albo przeprowadzka do stanów :evil:

Awatar użytkownika
gwozdex
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: gwozdex » 09 paź 2007, 10:48

Franco pisze:Tak więc jeżeli nie chcesz płacić są 2 wyjścia: p2p albo przeprowadzka do stanów :evil:
Jest jeszcze trzecia możliwość z której korzystają wszyscy studenci studiów technicznych (przynajmniej studenci mi znani). Otóż jeśli jest się studentem, a na danej uczelni używa się
jakiegoś programu to zazwyczaj uczelnia wydaje bez najmniejszego problemu płyty z oprogramowaniem. Wtedy przez cały okres trwania studiów jesteś legalnym (zarejestrowanym) użytkownikiem.

Franco
-

Post autor: Franco » 09 paź 2007, 15:57

No fajnie by było żeby wszedzie dawali Na Bydgoskim UTP doprosiliśmy się windowsów dopiero na 5 roku. Ból polegał tylko na tym ze dostępne były jedynie wersje EN a mało tego o officach i autocadzie mogliśmy pomarzyć. Żeby było śmieszniej licencje kupił tylko wydział telekomunikacji i elektrotechniki a reszta zaspała. Efekt tego taki że tylko część studentów miała do oprogramowania microsoftu normalny dostęp Wszystko zależy jakie umowy ma podpisana dana uczelnia im jest większa i bogatsza tym większe prawdopodobieństwo że pozwoli na LEGALNY rozwój swoim studentom.

anom
-

Post autor: anom » 28 lis 2007, 7:39

Witam

Temat trochę stary ale może ktoś inny skorzysta
Jest jeszcze inna możliwość
Autodesk uruchomił Student Engineering and Design Community - portal dla studentów kierunków inżynierskich, architektonicznych oraz projektowych. Oprócz znajdujących się na witrynie materiałów szkoleniowych, forum na którym można nawiązać kontakt i podyskutować ze studentami z całego świata, biblioteki projektów czy ofert pracy, prawdziwą gratką jest możliwość pobrania za darmo profesjonalnych narzędzi do projektowania firmy Autodesk

Wśród udostępnionych bezpłatnie programów znajdują się: Autodesk Inventor, Civil 3D, Revit Building, Revit Structure, AliasStudio, VIZ czy AutoCAD Electrical
...
wersje studenckie oferują pełną funkcjonalność komercyjnych odpowiedników. Licencja każdego z programów udzielana jest na 24 miesiące ale po tym okresie można ją odnowić (o ile naturalnie nadal jest się studentem)
...
Aby uzyskać dostęp do zasobów portalu, w tym aby uzyskać możliwość pobrania oprogramowania, należy się zarejestrować. Dokonać tego mogą studenci kierunków inżynierskich, architektonicznych oraz projektowych lub pracownicy uczelni, posiadający ważny uczelniany adres e-mail (najlepiej w domenie .edu, .edu.pl - adresy są bowiem weryfikowane).

kacperek
-

Post autor: kacperek » 28 lis 2007, 7:51

Szkoda, że nie ma wersji dla byłych studentów, którzy dla samego siebie chcą się nauczyć programu.

Awatar użytkownika
PiotrekEl
Użytkownik

Post autor: PiotrekEl » 28 lis 2007, 18:13

O ile mi wiadomo to na dawnym UTP a teraz uniwersytecie w Bydgoszczy dają AutoCada na czas studiów tylko nie wiem czy od pierwszego roku czy później. A licencje na Windowsa dają od razu. Jakby coś to się dowiem do kogo trzeba po to iść i napisze

ROM
Użytkownik

Post autor: ROM » 28 lis 2007, 20:10

Do nauki można wykorzystać eduCAD .

Awatar użytkownika
Zenerek
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Zenerek » 29 lis 2007, 14:55

Jestem na UTP w Bydgoszczy.
Nowka pisze:O ile mi wiadomo to na dawnym UTP
Na dawnym ATR - teraz jest UTP :smile:
Windowsa faktycznie można załatwić sobie, natomiast z AutoCadem, to jeszcze nie wiem.
Wiem, że za 2 tygodnie zaczynam AutoCada i będę musiał zrobić projekt. Jak coś będę wiedział, to się odezwę.
:arrow: Nowka - Znasz kogoś z UTP, masz tam jakieś wtyki :razz: widzę, że się orientujesz lepiej niż ja, mimo że jesteś z drugiego końca kraju :P

phill
-

Post autor: phill » 29 lis 2007, 16:12

Jest jeszcze czwarte wyjście - zciągnąć wersje czasową (30 dniowy trial) ze strony Autodesk-u
przedtem oczywiście trzeba się zarejestrować.

Kurs AutoCad-a znajdziesz tutaj .

Pozdrawiam
phill

Awatar użytkownika
PiotrekEl
Użytkownik

Post autor: PiotrekEl » 29 lis 2007, 20:06

Ha ha no tak. Kiedyś ATR a teraz UTP :mrgreen: Przepraszam.
Zenerek, niesety wtyków tam nie mam ale znam kogoś tyle że z wydziału budownictwa. Do kogo iść tam po tego AutoCada niestety ta osoba nie wie ale "podobno" można dostać. Jakbyś wiedział co i jak to daj znać może się przyda mimo tego że to inny wydział.

Awatar użytkownika
Zenerek
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Zenerek » 30 lis 2007, 14:19

Jeśli chodzi o samego Windowsa, wystarczy poszukać na stronie wydziału (przynajmniej na stronie telekomunikacji i elektrotechniki tak jest) odnośnika MSDN i wysłać maila na wskazany adres. Osobiście tego nie robiłem, ale już niektóre osoby mają stamtąd wina.

MarcinT
-

Re: Autocad

Post autor: MarcinT » 19 mar 2008, 15:56

koscianiak pisze:KOleżanki i Koledzy

Chciałbym nauczyć się projektować w Autocadzie. Stąd moje pytanie czy istnieje jakaś darmowa wersja (studencka, demonstracyjna, ewaluacyjna itp). Jeśli tak podeślijcie porszę linka. Z góry dzięki

Witam

Jeśli chcesz nauczyć się projektować w 2D to proponuję Solid Edge Layout czyli wersja 2D.
Program profesjonalny dostępny w wersji polskiej. Sam przez kilka lat (studia) używałem Acad jednak przypadkiem trafiłem na SE. Przesiadka bezproblemowa, powiem więcej, na Acad z własnej woli już sie nie przesiądę :).
Oprogramowanie 2D jest całkowicie bezpłatne. Nadmienię, że istnieje możliwość zapisu/odczytów plików *.dwg ; *.dxf . Ponadto w porównaniu do Acad LT , to ~1000 EUR zostaje nam w kieszeni :).
Pełna wersja Solid Edge (3D) jest dostępna jako bezpłatna wersja ograniczona czasowo do 30 dni.
Wiecej informacji można znaleźć tu: UGS lub otrzymać oryginalną płytkę od jakiegoś reselera np.: DES ART

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Thor
Użytkownik

Post autor: Thor » 19 mar 2008, 22:04

Witam.

Nie wiem jak u was , ale u nas na PŚ mozna isc do prowadzącego ćwiczenie . U nas sie to nazywalo grafika komputerowa i poprosic o AutoCAD i nam go dal . Kod potem trzeba bylo sie logowac jako student itp i dostawalismy swoj kod na okres studiów .Tak samo wiekszosc programow z Microsoft. W AutoCAD mozna calkiem fajne rzeczy projektować . Polecam ten program naprawde warto się go nauczyć.

Pozdrawiam Bartek

ODPOWIEDZ