PSpice-dwie osie Y na wykresie

Czyli dyskusje na temat programów takich jak OrCad, Protel, CircuitMaker, Autotrax, Kicad itp.
ODPOWIEDZ
adambpl
-

PSpice-dwie osie Y na wykresie

Post autor: adambpl » 26 lip 2013, 12:00

Witam, mam mały problem z programem PSpice. Mam nadzieję, że na forum znajdzie sie ktoś wyrozumiały i mi pomoze. Mianowicie, problem polega na tym że na jednym wykresie jest zarówno przebieg prądu jak i napięcia, ale wartości są bardzo różne. Ampltuda napiecia to 5V zaś wartości prądu są rzędu mili amperów. Wykres jest mało czytelny. Czy istnieje możliwość aby na oś Y nanieść odrędną skalę na wartości prądu? Załącznik przedstawia jak w tej chwili wyglada wykres.
Pozdrawiam
Załączniki
dwawykresy2.jpg

Awatar użytkownika
GAVRON
Użytkownik

Post autor: GAVRON » 26 lip 2013, 19:36

Jest,

Spróbuj w postprocesorze Probe (programik który wywala Ci wykres) odszukać menu:

[plot] / [Add Y Axis] lub kombinacją klawiszy <CTRL+Y]

lub poprzez dodanie drugiego wykresu z drugą wielkością:

MENU: [plot]/[Add plot to window]

po czym u góry powinien pojawić się pusty wykres, na którym trzeba wskazać co się chce wyświetlić. Napis SEL>> z boku określa to że działamy na danym wykresie, przejście pomiędzy wykresami poprzez najechanie myszką i kliknięcie w polu wykresu.

Upewnij się że SEL>> jest na pustym (nowym wykresie), aby dodać wykres użyj
MENU: [Trace]/[Add trace]

Pojawi się tabelka z punktami wyliczonymi przez SPICE-a, wskaż na interesującą Cię wielkość i daj OK

Tą samą wielkość z poprzedniego wykresu możesz usunąć poprzez kliknięcie na ten punkt w legendzie i naciśnięcie <DEL>

Efekt na dołączonym obrazku.
Załączniki
DWA PLOTY.jpg

ODPOWIEDZ