Jak stworzyć otwory w padach w programie Eagle.

Czyli dyskusje na temat programów takich jak OrCad, Protel, CircuitMaker, Autotrax, Kicad itp.
ODPOWIEDZ
polak27
Użytkownik

Jak stworzyć otwory w padach w programie Eagle.

Post autor: polak27 » 01 mar 2013, 0:14

Mam pewien problem. Jak pozbyć się ścieżek w padach po zaprojektowaniu płytki w Eagle'u, aby po wytrawieniu mieć już gotowe dziurki do wiercenia? Wiem, że jest coś takiego jak CAM Processor które chyba podaje dane dla jakichś specjalistycznych urządzeń i ktoś gdzieś na forach to polecał do tego, ale po krótkich próbach z tym narzędziem niezbyt wiem w jaki sposób może to pomóc akurat dla mnie. A może jest jakaś prostsza metoda? Byłbym wdzięczny za pomoc.

Awatar użytkownika
c4r0
Moderator
Kontakt:

Post autor: c4r0 » 01 mar 2013, 1:12

A w jaki sposób uzyskujesz wydruk? CAM processor służy do generacji plików plotera, tzw. gerberów. Twój problem powinno dać się rozwiązać przez wybór odpowiednich warstw oraz ustawienie ich kolejności przy wydruku (tak to się robi w Protelu, Eagle nie znam).

Wojtek
Moderator
Kontakt:

Post autor: Wojtek » 01 mar 2013, 6:57

To jest jak kolega napisał wyżej tylko kwestia ustawień wydruku.

polak27
Użytkownik

Post autor: polak27 » 01 mar 2013, 13:07

Właściwie jak po chwili zauważyłem to nie trzeba nic robić bo samo to jest już automatycznie z tymi otworami. Przepraszam za trochę fałszywy alarm. Skoro jednak otworzyłem temat to zadam inne pytanie, wg mnie też dość ważne. Jak dbać o grot lutownicy, aby był jak najdłużej żywotny?

ODPOWIEDZ