Altium - pliki do wydruku, lustrzane odbicie

Czyli dyskusje na temat programów takich jak OrCad, Protel, CircuitMaker, Autotrax, Kicad itp.
ODPOWIEDZ
maxxxior
Użytkownik

Altium - pliki do wydruku, lustrzane odbicie

Post autor: maxxxior » 31 paź 2012, 23:37

Witam,
Mam projekt PCB w altiumie, wszystko ok, tylko teraz nie wiem jak zrobić, aby wydrukować lustrzane odbicie w skali 1:1 tego mojego PCB. Druga sprawa, to brak otworów w padach. I trzecia sprawa, jak zrobić aby na jednej stronie było kilka lustrzanych odbić płytki ?

Awatar użytkownika
Ertew
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Ertew » 01 lis 2012, 14:07

Najprościej poszperać w opcjach drukarki, spora część drukarek ma opcje odbijania lustrzanego oraz obrotu strony o wielokrotność 90*.

Nieco bardziej skomplikowane, to wydruk do pdf. Następnie edycja w programie graficznym, w nim odbijesz lustrzanie ścieżki i skopiujesz całość kilka razy na jedną kartkę. Na koniec wydruk w skali 1:1.

maxxxior
Użytkownik

Post autor: maxxxior » 01 lis 2012, 14:13

nie no, odbicie lustrzane już umiem zrobić w Altiumie, i nie wierze że altium nie ma opcji wygenerowania finalnego pliku ścieżek z odbiciem lustrzanym i z otworami. Wie ktoś jak zrobić abym uzyskał projekt ścieżek z otworami?? teraz kombinowalem z opcją Smart PDF i ciągle mi generuje projekt ścieżek w kolorze czerwonym (a chcę czarny) i bez otworów w padach (a chcę mieć otwory)

Awatar użytkownika
c4r0
Moderator
Kontakt:

Post autor: c4r0 » 01 lis 2012, 18:18

Nie wiem jak Altium ale w Protelu 99 SE to było tak, że w czasie wydruku w opcjach wybierało się warstwy, jakie mają być wydrukowane, i kolejność warstw na liście decydowała o tym czy otwory w padach będą widoczne czy nie. Warstwa drill miała być nad albo pod wszystkimi warstwami ścieżek - nie pamiętam dokładnie. Odbicie lustrzane to w tych samych opcjach był checkbox do zaznaczenia. Kolory też tam były. Co do kilku kopii płytek na jednej kartce, to chyba niestety trzeba było skopiować płytkę kilka razy na poziomie projektu.

Awatar użytkownika
gwozdex
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: gwozdex » 06 lis 2012, 18:14

Witam!
Niestety w przypadku Altium Designera (AD) sprawa jest nieco bardziej skomplikowana niż w przypadku Protel'a 99. Do panelu edycji wydruku wchodzisz z manu głównego klikając kolejno na: "Plik -> Default Prints". Pokaże się okno jak te z załącznika. I to okno mówi Ci w zasadzie ile jest zdefiniowanych tzw. "PrintOut". A jeśli potrzebujesz czegoś nowego- proszę bardzo- istnieje możliwość dodania nowego formatu wydruku (PrintOut). Ja edytuję sobie zawsze pierwszy PrintOut z góry- nie definiuje nowego a tylko dostosowywuje do moich potrzeb.
Pierwsze co musisz zrobić to wstawić "ptaszka" w ostatniej kolumnie (załącznik "Default Prints.png"). Owy ptaszek określa co będzie drukowane. Następnie klikasz na przycisk "Configure..."
i ustawiasz sobie to co chcesz. Gdy już to masz klikasz na przycisk "Page Setup" i ustawiasz rzeczy związane z wydrukiem- ustawienie strony, kolor, ułożenie wydruku itp...
Przykładowo u mnie PrintOut wygląda tak jak na poniższym zdjęciu ("Configure.png").
Co do kilku kopii płytek na jednej kartce, to chyba niestety trzeba było skopiować płytkę kilka razy na poziomie projektu.
...i w tej kwestii nic się nie zmieniło.

Pozdrawiam.
gwozdex
Załączniki
default prints.png
Configure.png

ODPOWIEDZ