Eagle, plik .brd niby jest a go nie widać

Czyli dyskusje na temat programów takich jak OrCad, Protel, CircuitMaker, Autotrax, Kicad itp.
ODPOWIEDZ
slawek55
Użytkownik

Eagle, plik .brd niby jest a go nie widać

Post autor: slawek55 » 23 kwie 2012, 6:49

Cześć.
Utworzyłem w Eaglu płytkę. Zapisałem ja w katalogu z rozszerzeniem brd, ale nie wiem dlaczego jej tam po prostu nie ma? Jak otwieram poprzez Menu File->Open Board to o dziwo w tym katalogu w którym zapisałem plik jednak jest.
Co jest grane?
Nie wiem tez dlaczego ikona płytki ma kłódkę, jakby była zablokowana.

Awatar użytkownika
KrzysiekK
Użytkownik

Post autor: KrzysiekK » 23 kwie 2012, 17:12

Jaki system operacyjny? Być może UAC w Windows 7 blokuje dostęp do pliku z płytką. Jest to możliwe, jeśli znajduje się on na dysku C:\ w katalogu z zainstalowanymi programami, a nie w katalogu przeznaczonym na pliku użytkownika.

Awatar użytkownika
e-lektryk
Użytkownik

Post autor: e-lektryk » 23 kwie 2012, 17:49

Jaka nazwa pliku. Spróbuj 8 znaków bez polskich liter.

slawek55
Użytkownik

Post autor: slawek55 » 23 kwie 2012, 17:57

System to Win7.
Prawdopodobnie właśnie chodzi o zabroniony dostęp do pliku. W Eagle przykłady są w katalogu Program Files-> Examples a z tego co się dowiedziałem to do tego katalogu nie można zapisywać.
Dla mnie to nowość bo wcześniej miałem WinXP i tam takiego problemu nie było a Win7 co chwile mam jakieś niespodzianki.

Awatar użytkownika
KrzysiekK
Użytkownik

Post autor: KrzysiekK » 23 kwie 2012, 21:49

UAC (User Account Control) broni dostępu do dysku C: aby szkodliwe programy nie uszkodziły systemu. Dlatego w katalogu z programami na dysku C: nie powinno się niczego zapisywać, choćby ze względu na utrudnienia. Dane można przechowywać na innej partycji lub w przewidzianej lokalizacji czyli Moje Dokumenty, która domyślnie jest na dysku C:\Users i można w niej zapisywać dokumenty i różne pliki. Natomiast w Eagle w Conrol Panelu wybieramy Options -> Directories... i w okienku które się utworzy w polu Projects zmieniamy ścieżkę dostępu do katalogu z projektami Eagle, zlokalizowanym w katalogu Moje Dokumenty. Wówczas nie powinno być utrudnień w dostępie o własnych projektów.

ODPOWIEDZ