wydruki PCB

Czyli dyskusje na temat programów takich jak OrCad, Protel, CircuitMaker, Autotrax, Kicad itp.
ODPOWIEDZ
yareq3
-

wydruki PCB

Post autor: yareq3 » 27 paź 2011, 20:04

Witam!
Jestem pierwszy raz na forum, a przywiódł mnie do Was następujący problem:
pobrałem rysunek płytki powiedzmy x w formacie .PCB z Elportalu, przekonwertowałem go na format końcowy .PNG - zgodnie z artykułem z naszego portalu. Teraz chciałbym go wydrukować na laserówce, ale- i tu moje pytanie- jak zrobić, aby na jednej kartce papieru termo mieć kilka sztuk rzeczonego rysunku ścieżek - jak ten jeden przekopiować w kilka nie tracąc proporcji rysunku, tak, aby wykorzystać całą kartkę robiąc to np. w wordzie?
Proszę o pomoc.

Awatar użytkownika
Kulpina
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Kulpina » 27 paź 2011, 20:16

Ja po prostu kopiuję i program sam zachowuje skale :) Zawsze możesz spróbować tak zrobić a następnie przyłożyć jakiś układ scalony dla sprawdzenia czy aby napewno wszystkie nóżki trafiają w pady.

Awatar użytkownika
KrzysiekK
Użytkownik

Post autor: KrzysiekK » 27 paź 2011, 21:26

Rysunki płytek można poukładać na kartce A4 w jakimś programie graficznym np. Inkscape, czy komercyjnym Corel Draw, sprawdzić skalę i wydrukować. W razie czego łatwiej będzie skalować rozmiary płytek niż w Wordzie, który służy do edycji tekstów. To że umożliwia on w ograniczonym zakresie tworzenie i obróbkę grafiki to nie znaczy, że jest to dobry program do tego celu.

Awatar użytkownika
Kulpina
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Kulpina » 27 paź 2011, 21:45

Do rozważenia pozostaje kwestia czy warto wytaczać tak ciężką amunicje. Ja wstawiam bmp do writera (openoffice) i wszystko wyskalowuje się prawidłowo.

yareq3
-

Post autor: yareq3 » 27 paź 2011, 21:52

Poradziłem sobie! :mrgreen: Otworzyłem .PNG w Irfan View, zaznaczyłem mój rysunek, wyciąłem go i wkleiłem do Worda - skala została zachowana - porównałem z oryginałem, powieliłem go ile razy się zmiescił na stronie i o to chodziło! Dziekuje Wam wszystkim za rady - może kiedyś warto wypróbować Wasze sposoby. Pozdrawiam!

ODPOWIEDZ