Kamera hitachi

Serwis telewizorów, odbiorników radiowych, wzmacniaczy, magnetowidów oraz innych urządzeń elektronicznych.
ODPOWIEDZ
Laik
Użytkownik

Kamera hitachi

Post autor: Laik » 21 sty 2010, 13:16

Witam. Chciałem sfinalizować płytkę sposobem z tej strony (STRONA lecz przez przypadek zle piny mi się złączyły i kamera nie chce się odpalić. Co mogło się spalić ? Jak to sprawdzić i czy to może być coś poważnego. Jak z przewidywalnymi kosztami?

Awatar użytkownika
Ertew
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Ertew » 21 sty 2010, 16:10

Ale na podanej stronie nie ma nic o zwieraniu, tylko o zakryciu pinów.

Jeśli zwarłeś kable zasilające z np. diodowym czujnikiem temperatury (bo takie bywają wbudowane się w akumulatorach), to mogłeś uszkodzić jakiś bezpiecznik, czujnik temperatury, lub elektronikę zajmującą się kwestiami zasilania.

Jeśli to nie będzie bezpiecznik, to naprawa może być nieopłacalna.

Laik
Użytkownik

Post autor: Laik » 21 sty 2010, 18:20

Tak tylko te wyprowadzenia są takie wąskie ze przy założonej najcięszej karteczce czy taśmie bateria nie chciała wejść. odstęp był bardzo malutki. Baterie mam 2 na dwóch nie działa. mogłem biegunowość przez przypadek zamienić :( Raczej wątpie w kwestie bezpiecznika w tak małej kamerze ale spróbuje ją rozkręcić. Jak poznać który element został uszkodzony ?

Awatar użytkownika
Ertew
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Ertew » 23 sty 2010, 17:09

Jeśli znajdziesz gdzieś rozerwane elementy, okopconą lub przegrzaną płytkę, to będziesz blisko.
W małym sprzęcie można spotkać miniaturowe bezpieczniki smd.
Po przypadkowym zwarciu naprawa może być ciężka :sad:

ODPOWIEDZ